EasternPAFootball - Your source for 
High School Football in Eastern PA









EasternPAFootball.com - Your source for High School Football in Eastern PAEasternPAFootball.com - Your source for High School Football in Eastern PA
EasternPAFootball.com - Your source for High School Football in Eastern PAEasternPAFootball.com - Your source for High School Football in Eastern PA

Week 7 Master Schedule list

Written by: on Sunday, October 5th, 2008

10-10 District 5 Berlin-Brothersvalley Mountaineers (3-3)   @.   Windber Ramblers (3-3)  7:00 pm
10-10 District 5 Bedford Bisons (0-6)   @.   Cambria Heights Highlanders (1-5)  7:00 pm
10-10 District 5 Tussey Mountain Titians (1-5)   @.   Williamsburg Blue Pirates (0-6)  7:00 pm
10-10 District 5 North Star Cougars (6-0)   @.   Conemaugh Township Indians (4-2)  7:00 pm
10-10 District 5 Everett Warriors (5-1)   @.   Mount Union Trojans (5-1)  7:00 pm

10-11 District 5 Shade Panthers (0-5)   @.   Blacklick Valley Vikings (3-3)  1:00 pm
10-11 District 5 Meyersdale Area Red Raiders (2-4)   @.   Rockwood Area Rockets (2-4)  1:00 pm

10-10 District 6 Northern Cambria Colts (3-3)   @.   Marion Center Stingers (1-5)  7:00 pm
10-10 District 6 Indian Valley Warriors (2-4)   @.   Saint Marys Flying Dutch (4-2)  7:00 pm
10-10 District 6 Southern Huntingdon Rockets (3-3)   @.   Northern Bedford Panthers (4-2)  7:00 pm
10-10 District 6 Claysburg-Kimmel Bulldogs (3-3)   @.   Moshannon Valley Black Knights (5-1)  7:00 pm
10-10 District 6 Ligonier Valley Mounties (3-3)   @.   Penns Manor Comets (4-2)  7:00 pm
10-10 District 6 Altoona Area Mountain Lions (2-4)   @.   Cedar Cliff Colts (3-3)  7:00 pm
10-10 District 6 Somerset Area Golden Eagles (1-5)   @.   Bishop Carroll Huskies (3-3)  7:00 pm
10-10 District 6 Central Cambria Red Devils (4-2)   @.   Bishop Guilfoyle Marauders (4-2)  7:00 pm
10-10 District 6 Laurel Valley Rams (4-2)   @.   Homer-Center Wildcats (4-2)  7:00 pm
10-10 District 6 Purchase Line Red Dragons (6-0)   @.   United Lions (2-4)  7:00 pm
10-10 District 6 Blairsville Bobcats (3-3)   @.   Saltsburg Trojans (0-6)  7:00 pm
10-10 District 6 Juniata Valley Hornets (1-5)   @.   West Branch Warriors (0-6)  7:00 pm
10-10 District 6 Phillipsburg-Osceola Mounties (2-4)   @.   Tyrone Golden Eagles (5-1)  7:00 pm
10-10 District 6 Bellwood-Antis Blue Devils (5-1)   @.   Glendale Vikings (3-3)  7:00 pm
10-10 District 6 Greater Johnstown Trojans (4-2)   @.   Bishop McCort Crushers (6-0)  7:00 pm
10-10 District 6 Penns Valley Rams (1-5)   @.   Clearfield Area Bisons (5-1)  7:00 pm
10-10 District 6 Bellefonte Red Raiders (3-3)   @.   Central Mountain Wildcats (3-3)  7:00 pm
10-10 District 6 Huntingdon Area Bearcats (3-3)   @.   Lewistown Area Panthers (0-6)  7:00 pm
10-10 District 6 Penn Cambria Panthers (4-2)   @.   Forest Hills Rangers (5-1)  7:00 pm
10-10 District 6 Bald Eagle Area Eagles (2-4)   @.   Central Martinsburg Scarlet Dragons (6-0)  7:00 pm
10-10 District 6 Westmont Hilltop Hilltoppers (1-5)   @.   Richland Township Rams (3-3)  7:00 pm
10-10 District 6 Conemaugh Valley Blue Jays (3-3)   @.   Portage Area Mustangs (6-0)  7:00 pm

10-09 District 7 (WPIAL) North Allegheny Tigers (4-2)   @.   Pine-Richland Rams (2-4)  7:30 pm

10-10 District 7 (WPIAL) Brownsville Falcons (0-6)   @.   Greensburg Central Catholic Centurions (6-0)  7:00 pm
10-10 District 7 (WPIAL) Pittsburgh Central Catholic Vikings (4-2)   @.   Plum Mustangs (0-6)  7:00 pm
10-10 District 7 (WPIAL) Fox Chapel Foxes (4-2)   @.   Woodland Hills Wolverines (2-4)  7:00 pm
10-10 District 7 (WPIAL) Gateway Gators (6-0)   @.   Erie McDowell Trojans (4-2)  7:00 pm
10-10 District 7 (WPIAL) Albert Gallatin Colonials (2-4)   @.   Laurel Highlands Mustangs (2-4)  7:30 pm
10-10 District 7 (WPIAL) Kittanning Wildcats (3-3)   @.   Burrell Buccaneers (3-3)  7:30 pm
10-10 District 7 (WPIAL) Deer Lakes Lancers (2-4)   @.   Summit Academy Knights (1-5)  7:30 pm
10-10 District 7 (WPIAL) South Allegheny Gladiators (4-2)   @.   Mount Pleasant Area Vikings (3-3)  7:30 pm
10-10 District 7 (WPIAL) Bethel Park Blackhawks (6-0)   @.   Peters Township Indians (2-4)  7:30 pm
10-10 District 7 (WPIAL) Monessen Greyhounds (3-3)   @.   Jefferson-Morgan Rockets (4-2)  7:30 pm
10-10 District 7 (WPIAL) Freeport Yellowjackets (3-3)   @.   West Shamokin Wolves (0-6)  7:30 pm
10-10 District 7 (WPIAL) Waynesburg Central Raiders (1-5)   @.   East Allegheny Wildcats (4-2)  7:30 pm
10-10 District 7 (WPIAL) Burgettstown Blue Devils (2-4)   @.   Clairton Bears (6-0)  7:30 pm
10-10 District 7 (WPIAL) Indiana Little Indians (4-2)   @.   Knoch Knights (2-4)  7:30 pm
10-10 District 7 (WPIAL) Connellsville Falcons (0-6)   @.   Hempfield (Youngwood) Spartans (2-4)  7:30 pm
10-10 District 7 (WPIAL) Bentworth Bearcats (2-4)   @.   Avella Area Eagles (0-6)  7:30 pm
10-10 District 7 (WPIAL) Mohawk Area Warriors (4-2)   @.   Beaver Falls Tigers (6-0)  7:30 pm
10-10 District 7 (WPIAL) Frazier Commodores (3-3)   @.   Fort Cherry Rangers (5-1)  7:30 pm
10-10 District 7 (WPIAL) Washington Little Prexies (1-5)   @.   Jeannette Jayhawks (6-0)  7:30 pm
10-10 District 7 (WPIAL) Hopewell Vikings (4-2)   @.   West Allegheny Indians (5-1)  7:30 pm
10-10 District 7 (WPIAL) Chartiers-Houston Buccaneers (5-1)   @.   Serra Catholic Eagles (4-2)  7:30 pm
10-10 District 7 (WPIAL) Seton-LaSalle Rebels (5-1)   @.   Steel Valley Ironmen (3-2)  7:30 pm
10-10 District 7 (WPIAL) Belle Vernon Area Leopards (3-3)   @.   Ringgold Rams (4-2)  7:30 pm
10-10 District 7 (WPIAL) McKeesport Area Tigers (5-1)   @.   Norwin Knights (2-4)  7:30 pm
10-10 District 7 (WPIAL) Franklin Regional Panthers (4-2)   @.   Highlands Golden Rams (6-0)  7:30 pm
10-10 District 7 (WPIAL) Brentwood Spartans (2-4)   @.   Springdale Dynamos (3-3)  7:30 pm
10-10 District 7 (WPIAL) Kiski Area Cavaliers (0-6)   @.   Penn Hills Indians (3-3)  7:30 pm
10-10 District 7 (WPIAL) Hampton Talbots (1-5)   @.   Mars Area Planets (4-2)  7:30 pm
10-10 District 7 (WPIAL) Wilkinsburg Tigers (0-5)   @.   Carlynton Cougars (2-4)  7:30 pm
10-10 District 7 (WPIAL) Washington Little Prexies (1-5)   @.   Jeannette Jayhawks (6-0)  7:30 pm
10-10 District 7 (WPIAL) Hopewell Vikings (4-2)   @.   West Allegheny Indians (5-1)  7:30 pm
10-10 District 7 (WPIAL) Chartiers-Houston Buccaneers (5-1)   @.   Serra Catholic Eagles (4-2)  7:30 pm
10-10 District 7 (WPIAL) Seton-LaSalle Rebels (5-1)   @.   Steel Valley Ironmen (3-2)  7:30 pm
10-10 District 7 (WPIAL) Belle Vernon Area Leopards (3-3)   @.   Ringgold Rams (4-2)  7:30 pm
10-10 District 7 (WPIAL) McKeesport Area Tigers (5-1)   @.   Norwin Knights (2-4)  7:30 pm
10-10 District 7 (WPIAL) Franklin Regional Panthers (4-2)   @.   Highlands Golden Rams (6-0)  7:30 pm
10-10 District 7 (WPIAL) Brentwood Spartans (2-4)   @.   Springdale Dynamos (3-3)  7:30 pm
10-10 District 7 (WPIAL) Kiski Area Cavaliers (0-6)   @.   Penn Hills Indians (3-3)  7:30 pm
10-10 District 7 (WPIAL) Hampton Talbots (1-5)   @.   Mars Area Planets (4-2)  7:30 pm
10-10 District 7 (WPIAL) Wilkinsburg Tigers (0-5)   @.   Carlynton Cougars (2-4)  7:30 pm
10-10 District 7 (WPIAL) Chartiers Valley Colts (5-1)   @.   Thomas Jefferson Jaguars (5-1)  7:30 pm
10-10 District 7 (WPIAL) Beaver Area Bobcats (5-1)   @.   Ambridge Bridgers (1-5)  7:30 pm
10-10 District 7 (WPIAL) Leechburg Blue Devils (0-6)   @.   Avonworth Antelopes (5-0)  7:30 pm
10-10 District 7 (WPIAL) Uniontown Red Raiders (4-2)   @.   Yough Cougars (4-2)  7:30 pm
10-10 District 7 (WPIAL) Blackhawk Cougars (5-1)   @.   Montour Spartans (4-2)  7:30 pm
10-10 District 7 (WPIAL) Greensburg-Salem Golden Lions (3-3)   @.   Southmoreland Scotties (0-6)  7:30 pm
10-10 District 7 (WPIAL) Western Beaver Golden Beavers (4-2)   @.   Union Area Scotties (1-5)  7:30 pm
10-10 District 7 (WPIAL) Charleroi Cougars (2-4)   @.   McGuffey Highlanders (3-3)  7:30 pm
10-10 District 7 (WPIAL) Rochester Rams (6-0)   @.   Neshannock Lancers (3-3)  7:30 pm
10-10 District 7 (WPIAL) Baldwin Highlanders (0-6)   @.   Upper Saint Clair Panthers (3-3)  7:30 pm
10-10 District 7 (WPIAL) Laurel Spartans (2-4)   @.   Monaca Indians (5-1)  7:30 pm
10-10 District 7 (WPIAL) Ford City Sabers (5-1)   @.   Apollo-Ridge Vikings (2-4)  7:30 pm
10-10 District 7 (WPIAL) South Park Eagles (2-4)   @.   Sto-Rox Vikings (6-0)  7:30 pm
10-10 District 7 (WPIAL) Bishop Canevin Crusaders (2-4)   @.   Northgate Flames (1-5)  7:30 pm
10-10 District 7 (WPIAL) New Castle Red Hurricanes (3-3)   @.   Moon Tigers (0-6)  7:30 pm
10-10 District 7 (WPIAL) Geibel Catholic Gators (2-4)   @.   Carmichaels Mighty Mikes (3-3)  7:30 pm
10-10 District 7 (WPIAL) West Mifflin Titians (2-4)   @.   Trinity (7) Hillers (2-4)  7:30 pm

10-11 District 7 (WPIAL) Pittsburgh North Catholic Trojans (5-1)   @.   Riverview Raiders (3-3)  12:00 pm
10-11 District 7 (WPIAL) Shenango Wildcats (2-4)   @.   South Side Area Rams (4-2)  12:30 pm
10-11 District 7 (WPIAL) Seneca Valley Raiders (3-3)   @.   Shaler Area Titans (5-1)  1:30 pm
10-11 District 7 (WPIAL) Valley Vikings (5-1)   @.   Shady Side Academy Indians (6-0)  2:30 pm

10-10 District 8 Perry Traditional Academy Commodores (5-1)   @.   Westinghouse Bulldogs (1-4)  3:30 pm
10-10 District 8 Langley Mustangs (2-3)   @.   Taylor Allderdice Dragons (0-6)  7:30 pm

10-11 District 8 Schenley Spartans (4-2)   @.   Wheeling Central Catholic (WV)  1:00 pm
10-11 District 8 Peabody Highlanders (1-4)   @.   Brashear Bulls (6-0)  3:30 pm
10-11 District 8 Oliver Bears (2-4)   @.   Carrick Raiders (3-3)  7:00 pm

10-10 District 9 Bradford Area Owls (5-1)   @.   Erie Strong Vincent Colonels (6-0)  7:00 pm
10-10 District 9 Karns City Gremlins (6-0)   @.   Clarion Area Bobcats (4-2)  7:00 pm
10-10 District 9 Allegheny-Clarion Valley Falcons (0-6)   @.   Union Golden Knights (0-6)  7:00 pm
10-10 District 9 Kane Area Wolves (4-2)   @.   Ridgway Elkers (2-4)  7:00 pm
10-10 District 9 Dubois Area Beavers (4-2)   @.   Chestnut Ridge Lions (3-3)  7:00 pm
10-10 District 9 Sheffield Area Wolverines (0-6)   @.   Smethport Area Hubbers (0-6)  7:00 pm
10-10 District 9 Elk County Catholic Crusaders (5-1)   @.   Curwensville Area Golden Tide (5-1)  7:00 pm
10-10 District 9 Punxsutawney Chucks (2-4)   @.   Redbank Valley Bulldogs (5-1)  7:00 pm
10-10 District 9 Clarion-Limestone Lions (1-5)   @.   Keystone Panthers (2-4)  7:00 pm
10-10 District 9 Port Allegany Gators (2-4)   @.   Cameron County Raiders (6-0)  7:00 pm
10-10 District 9 Brookville Raiders (3-3)   @.   Moniteau Warriors (6-0)  7:00 pm
10-10 District 9 Otto-Eldred Terrors (1-5)   @.   Coudersport Falcons (4-2)  7:00 pm
10-10 District 9 Johnsonburg Rams (5-1)   @.   Brockway Rovers (2-4)  7:30 pm

10-09 District 10 Fort LeBoeuf Bison (2-4)   @.   North East Grapepickers (5-1)  7:00 pm
10-09 District 10 Mercyhurst Prep Lakers (4-2)   @.   Eisenhower Knights (2-4)  7:00 pm

10-10 District 10 Conneaut Valley Indians (0-6)   @.   Mercer Area Mustangs (5-1)  7:00 pm
10-10 District 10 Youngsville Eagles (2-4)   @.   Iroquois Braves (3-3)  7:00 pm
10-10 District 10 Greenville Trojans (5-1)   @.   Hickory Hornets (1-4)  7:00 pm
10-10 District 10 Saegertown Panthers (6-0)   @.   Linesville Lions (5-1)  7:00 pm
10-10 District 10 Conneaut Lake Indians (2-4)   @.   Lakeview Sailors (2-4)  7:00 pm
10-10 District 10 Wilmington Area Greyhounds (6-0)   @.   Reynolds Raiders (0-6)  7:00 pm
10-10 District 10 Oil City Oilers (1-5)   @.   Franklin Knights (3-3)  7:00 pm
10-10 District 10 Cambridge Springs Blue Devils (4-2)   @.   Cochranton Cardinals (0-6)  7:00 pm
10-10 District 10 Fairview Tigers (4-1)   @.   Maplewood Tigers (3-3)  7:00 pm
10-10 District 10 Northwestern Wildcats (3-3)   @.   Girard Yellowjackets (5-1)  7:00 pm
10-10 District 10 Union City Area Bears (3-3)   @.   Harbor Creek Youth Spartans (0-6)  7:00 pm
10-10 District 10 Erie East Warriors (0-6)   @.   Warren Area Dragons (1-5)  7:00 pm
10-10 District 10 Titusville Rockets (2-4)   @.   Sharon Tigers (5-1)  7:00 pm
10-10 District 10 Erie Central Tech Falcons (1-5)   @.   General McLane Lancers (4-2)  7:00 pm
10-10 District 10 Meadville Bulldogs (5-1)   @.   Slippery Rock Rockets (5-1)  7:00 pm
10-10 District 10 Sharpsville Blue Devils (4-2)   @.   Farrell Steelers (4-2)  7:00 pm
10-10 District 10 Erie Cathedral Prep Ramblers (3-3)   @.   St. Frances DeSales (OH)  7:00 pm
10-10 District 10 Grove City Eagles (4-2)   @.   Corry Area Beavers (3-3)  7:00 pm
10-10 District 10 Seneca Bobcats (1-5)   @.   Harbor Creek Huskies (1-5)  7:00 pm

10-11 District 10 West Middlesex Big Red (4-2)   @.   Kennedy Catholic Golden Eagles (1-5)  12:00 pm

Follow WesternPAFootball.net on Twitter @WPAFootball

Leave a Reply



EasternPAFootball.com - Your source for High School Football in Eastern PAWesternPAFootball.net - Your source for High School Football in Western PA

Web
WesternPAFootball
logo logo







WesternPAFootball - Your source for High School Football in Western PA

Main | Advertising | Contact us
Powered by Lehigh Valley Sites

DHTML Menu By Milonic JavaScript

Copyright 2007-2016 WesternPAFootball.net. No portion of this website may be reproduced or duplicated without the express written consent of WesternPAFootball.net.