EasternPAFootball - Your source for 
High School Football in Eastern PA









EasternPAFootball.com - Your source for High School Football in Eastern PAEasternPAFootball.com - Your source for High School Football in Eastern PA
EasternPAFootball.com - Your source for High School Football in Eastern PAEasternPAFootball.com - Your source for High School Football in Eastern PA

Week 6 Master Schedule list

Written by: on Monday, September 29th, 2008

10-03 District 5 Northern Bedford Panthers (3-2)   @.   Tussey Mountain Titians (1-4)  7:00 pm
10-03 District 5 Chestnut Ridge Lions (2-3)   @.   Meyersdale Area Red Raiders (2-3)  7:00 pm
10-03 District 5 Windber Ramblers (3-2)   @.   North Star Cougars (5-0)  7:00 pm
10-03 District 5 Rockwood Area Rockets (1-4)   @.   Shade Panthers (0-4)  7:00 pm

10-04 District 5 Conemaugh Township Indians (3-2)   @.   Conemaugh Valley Blue Jays (3-2)  1:00 pm

10-03 District 6 United Lions (1-4)   @.   Homer-Center Wildcats (4-1)  7:00 pm
10-03 District 6 Forest Hills Rangers (5-0)   @.   Central Cambria Red Devils (3-2)  7:00 pm
10-03 District 6 Tyrone Golden Eagles (4-1)   @.   Saint Marys Flying Dutch (4-1)  7:00 pm
10-03 District 6 Cambria Heights Highlanders (1-4)   @.   Penn Cambria Panthers (3-2)  7:00 pm
10-03 District 6 Mount Union Trojans (4-1)   @.   Williamsburg Blue Pirates (0-5)  7:00 pm
10-03 District 6 Hollidaysburg Golden Tigers (4-1)   @.   Central Mountain Wildcats (3-2)  7:00 pm
10-03 District 6 Southern Huntingdon Rockets (3-2)   @.   Everett Warriors (4-1)  7:00 pm
10-03 District 6 Blairsville Bobcats (3-2)   @.   Penns Manor Comets (3-2)  7:00 pm
10-03 District 6 Moshannon Valley Black Knights (5-0)   @.   Bellwood-Antis Blue Devils (4-1)  7:00 pm
10-03 District 6 Saltsburg Trojans (0-5)   @.   Ligonier Valley Mounties (2-3)  7:00 pm
10-03 District 6 Blacklick Valley Vikings (2-3)   @.   Berlin-Brothersvalley Mountaineers (3-2)  7:00 pm
10-03 District 6 Marion Center Stingers (1-4)   @.   Purchase Line Red Dragons (5-0)  7:00 pm
10-03 District 6 Richland Township Rams (2-3)   @.   Somerset Area Golden Eagles (1-4)  7:00 pm
10-03 District 6 Huntingdon Area Bearcats (2-3)   @.   Indian Valley Warriors (2-3)  7:00 pm
10-03 District 6 Bishop Guilfoyle Marauders (3-2)   @.   Bedford Bisons (0-5)  7:00 pm
10-03 District 6 West Branch Warriors (0-5)   @.   Claysburg-Kimmel Bulldogs (2-3)  7:00 pm
10-03 District 6 Glendale Vikings (2-3)   @.   Juniata Valley Hornets (1-4)  7:00 pm
10-03 District 6 Penns Valley Rams (1-4)   @.   Phillipsburg-Osceola Mounties (1-4)  7:00 pm

10-04 District 6 Northern Cambria Colts (2-3)   @.   Laurel Valley Rams (4-1)  1:00 pm
10-04 District 6 Bishop McCort Crushers (5-0)   @.   Westmont Hilltop Hilltoppers (1-4)  1:00 pm
10-04 District 6 Portage Area Mustangs (5-0)   @.   Ferndale Yellowjackets (0-5)  1:00 pm
10-04 District 6 Lewistown Area Panthers (0-5)   @.   Central Martinsburg Scarlet Dragons (5-0)  4:15 pm
10-04 District 6 Bishop Carroll Huskies (3-2)   @.   Greater Johnstown Trojans (3-2)  7:00 pm

10-03 District 7 (WPIAL) Fox Chapel Foxes (3-2)   @.   Plum Mustangs (0-5)  7:00 pm
10-03 District 7 (WPIAL) East Allegheny Wildcats (4-1)   @.   Greensburg Central Catholic Centurions (5-0)  7:00 pm
10-03 District 7 (WPIAL) Greater Latrobe Wildcats (2-3)   @.   Erie McDowell Trojans (3-2)  7:00 pm
10-03 District 7 (WPIAL) Wilkinsburg Tigers (0-4)   @.   Pittsburgh North Catholic Trojans (4-1)  7:30 pm
10-03 District 7 (WPIAL) Shaler Area Titans (5-0)   @.   North Allegheny Tigers (3-2)  7:30 pm
10-03 District 7 (WPIAL) Avella Area Eagles (0-5)   @.   Fort Cherry Rangers (4-1)  7:30 pm
10-03 District 7 (WPIAL) Norwin Knights (1-4)   @.   Connellsville Falcons (0-5)  7:30 pm
10-03 District 7 (WPIAL) Thomas Jefferson Jaguars (4-1)   @.   Elizabeth-Forward Warriors (3-2)  7:30 pm
10-03 District 7 (WPIAL) Jefferson-Morgan Rockets (3-2)   @.   West Greene Pioneers (0-5)  7:30 pm
10-03 District 7 (WPIAL) Ringgold Rams (4-1)   @.   Chartiers Valley Colts (4-1)  7:30 pm
10-03 District 7 (WPIAL) Center Trojans (5-0)   @.   Aliquippa Quips (3-2)  7:30 pm
10-03 District 7 (WPIAL) Mars Area Planets (3-2)   @.   Franklin Regional Panthers (4-1)  7:30 pm
10-03 District 7 (WPIAL) Shady Side Academy Indians (5-0)   @.   Ford City Sabers (5-0)  7:30 pm
10-03 District 7 (WPIAL) Ellwood City Wolverines (0-5)   @.   Mohawk Area Warriors (3-2)  7:30 pm
10-03 District 7 (WPIAL) New Brighton Lions (0-5)   @.   Freedom Bulldogs (1-4)  7:30 pm
10-03 District 7 (WPIAL) Sto-Rox Vikings (5-0)   @.   Steel Valley Ironmen (3-1)  7:30 pm
10-03 District 7 (WPIAL) Jeannette Jayhawks (5-0)   @.   McGuffey Highlanders (3-2)  7:30 pm
10-03 District 7 (WPIAL) Quaker Valley Quakers (0-3)   @.   South Park Eagles (2-3)  7:30 pm
10-03 District 7 (WPIAL) Canon-McMillan Big Macs (3-2)   @.   Baldwin Highlanders (0-5)  7:30 pm
10-03 District 7 (WPIAL) West Allegheny Indians (4-1)   @.   Blackhawk Cougars (5-0)  7:30 pm
10-03 District 7 (WPIAL) Mapletown Maples (0-5)   @.   Bethlehem-Center Bulldogs (4-1)  7:30 pm
10-03 District 7 (WPIAL) Seton-LaSalle Rebels (4-1)   @.   South Fayette Lions (2-2)  7:30 pm
10-03 District 7 (WPIAL) Springdale Dynamos (2-3)   @.   Leechburg Blue Devils (0-5)  7:30 pm
10-03 District 7 (WPIAL) Indiana Little Indians (4-1)   @.   Highlands Golden Rams (5-0)  7:30 pm
10-03 District 7 (WPIAL) Pine-Richland Rams (1-4)   @.   Butler Golden Tornado (3-2)  7:30 pm
10-03 District 7 (WPIAL) California Trojans (3-2)   @.   Carmichaels Mighty Mikes (2-3)  7:30 pm
10-03 District 7 (WPIAL) Valley Vikings (4-1)   @.   Freeport Yellowjackets (3-2)  7:30 pm
10-03 District 7 (WPIAL) Laurel Highlands Mustangs (1-4)   @.   Derry Area Trojans (2-3)  7:30 pm
10-03 District 7 (WPIAL) Serra Catholic Eagles (3-2)   @.   Bentworth Bearcats (2-3)  7:30 pm
10-03 District 7 (WPIAL) Deer Lakes Lancers (2-3)   @.   Kittanning Wildcats (2-3)  7:30 pm
10-03 District 7 (WPIAL) Jeannette Jayhawks (5-0)   @.   McGuffey Highlanders (3-2)  7:30 pm
10-03 District 7 (WPIAL) Sto-Rox Vikings (5-0)   @.   Steel Valley Ironmen (3-1)  7:30 pm
10-03 District 7 (WPIAL) Canon-McMillan Big Macs (3-2)   @.   Baldwin Highlanders (0-5)  7:30 pm
10-03 District 7 (WPIAL) Quaker Valley Quakers (0-3)   @.   South Park Eagles (2-3)  7:30 pm
10-03 District 7 (WPIAL) Mapletown Maples (0-5)   @.   Bethlehem-Center Bulldogs (4-1)  7:30 pm
10-03 District 7 (WPIAL) West Allegheny Indians (4-1)   @.   Blackhawk Cougars (5-0)  7:30 pm
10-03 District 7 (WPIAL) Seton-LaSalle Rebels (4-1)   @.   South Fayette Lions (2-2)  7:30 pm
10-03 District 7 (WPIAL) Indiana Little Indians (4-1)   @.   Highlands Golden Rams (5-0)  7:30 pm
10-03 District 7 (WPIAL) Springdale Dynamos (2-3)   @.   Leechburg Blue Devils (0-5)  7:30 pm
10-03 District 7 (WPIAL) California Trojans (3-2)   @.   Carmichaels Mighty Mikes (2-3)  7:30 pm
10-03 District 7 (WPIAL) Pine-Richland Rams (1-4)   @.   Butler Golden Tornado (3-2)  7:30 pm
10-03 District 7 (WPIAL) Laurel Highlands Mustangs (1-4)   @.   Derry Area Trojans (2-3)  7:30 pm
10-03 District 7 (WPIAL) Valley Vikings (4-1)   @.   Freeport Yellowjackets (3-2)  7:30 pm
10-03 District 7 (WPIAL) Deer Lakes Lancers (2-3)   @.   Kittanning Wildcats (2-3)  7:30 pm
10-03 District 7 (WPIAL) Serra Catholic Eagles (3-2)   @.   Bentworth Bearcats (2-3)  7:30 pm
10-03 District 7 (WPIAL) Mount Pleasant Area Vikings (2-3)   @.   Brownsville Falcons (0-5)  7:30 pm
10-03 District 7 (WPIAL) Avonworth Antelopes (4-0)   @.   Carlynton Cougars (2-3)  7:30 pm
10-03 District 7 (WPIAL) Hempfield (Youngwood) Spartans (2-3)   @.   Gateway Gators (5-0)  7:30 pm
10-03 District 7 (WPIAL) Southmoreland Scotties (0-5)   @.   Albert Gallatin Colonials (1-4)  7:30 pm
10-03 District 7 (WPIAL) Burrell Buccaneers (2-3)   @.   Apollo-Ridge Vikings (2-3)  7:30 pm
10-03 District 7 (WPIAL) Peters Township Indians (2-3)   @.   Mount Lebanon Blue Devils (0-5)  7:30 pm
10-03 District 7 (WPIAL) Uniontown Red Raiders (3-2)   @.   West Mifflin Titians (2-3)  7:30 pm
10-03 District 7 (WPIAL) Cornell Raiders (0-5)   @.   Northgate Flames (0-5)  7:30 pm
10-03 District 7 (WPIAL) Seneca Valley Raiders (3-2)   @.   North Hills Indians (4-1)  7:30 pm
10-03 District 7 (WPIAL) Moon Tigers (0-5)   @.   Ambridge Bridgers (0-5)  7:30 pm
10-03 District 7 (WPIAL) Yough Cougars (3-2)   @.   Greensburg-Salem Golden Lions (3-2)  7:30 pm
10-03 District 7 (WPIAL) Geibel Catholic Gators (2-3)   @.   Monessen Greyhounds (2-3)  7:30 pm
10-03 District 7 (WPIAL) South Allegheny Gladiators (3-2)   @.   Washington Little Prexies (1-4)  7:30 pm

10-04 District 7 (WPIAL) Monaca Indians (4-1)   @.   South Side Area Rams (4-1)  12:30 pm
10-04 District 7 (WPIAL) West Shamokin Wolves (0-5)   @.   Summit Academy Knights (0-5)  12:30 pm
10-04 District 7 (WPIAL) Neshannock Lancers (3-2)   @.   Western Beaver Golden Beavers (3-2)  12:30 pm
10-04 District 7 (WPIAL) Frazier Commodores (3-2)   @.   Burgettstown Blue Devils (1-4)  1:30 pm

10-02 District 8 Schenley Spartans (3-2)   @.   Peabody Highlanders (1-3)  6:00 pm
10-03 District 8 Westinghouse Bulldogs (1-3)   @.   Langley Mustangs (1-3)  3:30 pm
10-03 District 8 Oliver Bears (2-3)   @.   Wheeling Central Catholic (WV)  7:30 pm
10-03 District 8 Brashear Bulls (5-0)   @.   Carrick Raiders (3-2)  7:30 pm

10-04 District 8 Taylor Allderdice Dragons (0-5)   @.   Perry Traditional Academy Commodores (4-1)  12:00 pm

10-02 District 9 Union Golden Knights (0-5)   @.   Clarion Area Bobcats (3-2)  7:00 pm

10-03 District 9 Clarion-Limestone Lions (1-4)   @.   Punxsutawney Chucks (1-4)  7:00 pm
10-03 District 9 Ridgway Elkers (2-3)   @.   Curwensville Area Golden Tide (4-1)  7:00 pm
10-03 District 9 Cameron County Raiders (5-0)   @.   Otto-Eldred Terrors (1-4)  7:00 pm
10-03 District 9 Redbank Valley Bulldogs (5-0)   @.   Karns City Gremlins (5-0)  7:00 pm
10-03 District 9 Allegheny-Clarion Valley Falcons (0-5)   @.   Brookville Raiders (2-3)  7:00 pm
10-03 District 9 Keystone Panthers (2-3)   @.   Moniteau Warriors (5-0)  7:00 pm
10-03 District 9 Dubois Area Beavers (3-2)   @.   Bellefonte Red Raiders (3-2)  7:00 pm
10-03 District 9 Johnsonburg Rams (5-0)   @.   Kane Area Wolves (3-2)  7:00 pm
10-03 District 9 Clearfield Area Bisons (4-1)   @.   Bald Eagle Area Eagles (2-3)  7:00 pm
10-03 District 9 Smethport Area Hubbers (0-5)   @.   Coudersport Falcons (3-2)  7:00 pm

10-04 District 9 Port Allegany Gators (1-4)   @.   Sheffield Area Wolverines (0-5)  1:00 pm
10-04 District 9 Brockway Rovers (2-3)   @.   Elk County Catholic Crusaders (4-1)  7:00 pm

10-02 District 10 Iroquois Braves (3-2)   @.   Mercyhurst Prep Lakers (3-2)  7:00 pm

10-03 District 10 Kennedy Catholic Golden Eagles (1-4)   @.   Conneaut Lake Indians (1-4)  12:00 pm
10-03 District 10 Oil City Oilers (1-4)   @.   Greenville Trojans (4-1)  7:00 pm
10-03 District 10 Erie East Warriors (0-4)   @.   Bradford Area Owls (4-1)  7:00 pm
10-03 District 10 Harbor Creek Huskies (1-4)   @.   Northwestern Wildcats (2-3)  7:00 pm
10-03 District 10 North East Grapepickers (4-1)   @.   Fairview Tigers (4-0)  7:00 pm
10-03 District 10 Erie Central Tech Falcons (1-4)   @.   Meadville Bulldogs (4-1)  7:00 pm
10-03 District 10 Harbor Creek Youth Spartans (0-5)   @.   Youngsville Eagles (1-4)  7:00 pm
10-03 District 10 Girard Yellowjackets (4-1)   @.   Fort LeBoeuf Bison (2-3)  7:00 pm
10-03 District 10 Mercer Area Mustangs (4-1)   @.   Sharpsville Blue Devils (4-1)  7:00 pm
10-03 District 10 Slippery Rock Rockets (4-1)   @.   Titusville Rockets (2-3)  7:00 pm
10-03 District 10 General McLane Lancers (3-2)   @.   Seneca Bobcats (1-4)  7:00 pm
10-03 District 10 Linesville Lions (4-1)   @.   Conneaut Valley Indians (0-5)  7:00 pm
10-03 District 10 Eisenhower Knights (2-3)   @.   Cambridge Springs Blue Devils (3-2)  7:00 pm
10-03 District 10 Sharon Tigers (5-0)   @.   Wilmington Area Greyhounds (5-0)  7:00 pm
10-03 District 10 Franklin Knights (2-3)   @.   Warren Area Dragons (1-4)  7:00 pm
10-03 District 10 Saegertown Panthers (5-0)   @.   Union City Area Bears (3-2)  7:00 pm
10-03 District 10 Farrell Steelers (3-2)   @.   West Middlesex Big Red (4-1)  7:00 pm
10-03 District 10 Reynolds Raiders (0-5)   @.   Maplewood Tigers (2-3)  7:00 pm
10-03 District 10 Erie Strong Vincent Colonels (5-0)   @.   Corry Area Beavers (3-2)  7:00 pm
10-03 District 10 Hickory Hornets (1-3)   @.   Grove City Eagles (3-2)  7:00 pm

10-04 District 10 Cochranton Cardinals (0-5)   @.   Lakeview Sailors (1-4)  7:00 pm

Follow WesternPAFootball.net on Twitter @WPAFootball

Leave a Reply



EasternPAFootball.com - Your source for High School Football in Eastern PAWesternPAFootball.net - Your source for High School Football in Western PA

Web
WesternPAFootball
logo logo







WesternPAFootball - Your source for High School Football in Western PA

Main | Advertising | Contact us
Powered by Lehigh Valley Sites

DHTML Menu By Milonic JavaScript

Copyright 2007-2016 WesternPAFootball.net. No portion of this website may be reproduced or duplicated without the express written consent of WesternPAFootball.net.