EasternPAFootball - Your source for 
High School Football in Eastern PA









EasternPAFootball.com - Your source for High School Football in Eastern PAEasternPAFootball.com - Your source for High School Football in Eastern PA
EasternPAFootball.com - Your source for High School Football in Eastern PAEasternPAFootball.com - Your source for High School Football in Eastern PA

Week 6 Master Schedule List

Written by: on Monday, October 4th, 2010
10/8 D-5 7:00 PM Meyersdale Area Red Raiders (2-3)   @.   Berlin-Brothersvalley Mountaineers (5-0)
10/8 D-5 7:00 PM Conemaugh Township Indians (4-1)   @.   Portage Area Mustangs (5-0)
10/8 D-5 7:00 PM Bedford Bisons (2-3)   @.   Greater Johnstown Trojans (5-0)
10/8 D-5 7:00 PM Rockwood Area Rockets (2-3)   @.   North Star Cougars (3-2)
10/8 D-5 7:00 PM Northern Bedford Panthers (5-0)   @.   Tussey Mountain Titians (3-2)
10/8 D-5 7:00 PM Richland Township Rams (1-4)   @.   Somerset Area Golden Eagles (0-5)
10/8 D-5 7:00 PM Saltsburg Trojans (1-4)   @.   Shade Panthers (2-3)
10/8 D-5 7:00 PM Southern Huntingdon Rockets (3-2)   @.   Everett Warriors (0-5)
10/8 D-5 7:00 PM Keystone Panthers (2-3)   @.   Chestnut Ridge Lions (4-1)
10/9 D-5 1:00 PM Windber Ramblers (2-3)   @.   Ferndale Yellowjackets (0-5)
10/8 D-6 7:00 PM Carlisle Thundering Herd (3-2)   @.   State College Area Little Lions (0-5)
10/8 D-6 7:00 PM Conemaugh Township Indians (4-1)   @.   Portage Area Mustangs (5-0)
10/8 D-6 7:00 PM Bedford Bisons (2-3)   @.   Greater Johnstown Trojans (5-0)
10/8 D-6 7:00 PM Southern Huntingdon Rockets (3-2)   @.   Everett Warriors (0-5)
10/8 D-6 7:00 PM Bellefonte Red Raiders (3-2)   @.   Huntingdon Area Bearcats (4-1)
10/8 D-6 7:00 PM Glendale Vikings (4-1)   @.   Juniata Valley Hornets (5-0)
10/8 D-6 7:00 PM Mount Union Area Trojans (1-4)   @.   Williamsburg Blue Pirates (0-5)
10/8 D-6 7:00 PM Homer-Center Wildcats (3-2)   @.   Purchase Line Red Dragons (0-5)
10/8 D-6 7:00 PM Central Mountain Wildcats (2-3)   @.   Tyrone Golden Eagles (5-0)
10/8 D-6 7:00 PM Richland Township Rams (1-4)   @.   Somerset Area Golden Eagles (0-5)
10/8 D-6 7:00 PM Richland Township Rams (1-4)   @.   Somerset Area Golden Eagles (0-5)
10/8 D-6 7:00 PM Forest Hills Rangers (5-0)   @.   Central Cambria Red Devils (3-2)
10/8 D-6 7:00 PM Phillipsburg-Osceola Mounties (2-3)   @.   Clearfield Area Bisons (5-0)
10/8 D-6 7:00 PM Bald Eagle Area Eagles (2-3)   @.   Juniata Indians (2-3)
10/8 D-6 7:00 PM Cambria Heights Highlanders (0-5)   @.   Penn Cambria Panthers (4-1)
10/8 D-6 7:00 PM Penns Valley Rams (0-5)   @.   Indian Valley Warriors (4-1)
10/8 D-6 7:00 PM Penns Manor Comets (5-0)   @.   United Lions (4-1)
10/8 D-6 7:00 PM Bald Eagle Area Eagles (2-3)   @.   Juniata Indians (2-3)
10/8 D-6 7:00 PM Bishop Guilfoyle Marauders (2-3)   @.   Bishop Carroll Huskies (4-1)
10/8 D-6 7:00 PM Ligonier Valley Rams (4-1)   @.   Marion Center Stingers (2-3)
10/8 D-6 7:00 PM Saltsburg Trojans (1-4)   @.   Shade Panthers (2-3)
10/8 D-6 7:00 PM Moshannon Valley Black Knights (2-3)   @.   Bellwood-Antis Blue Devils (4-1)
10/8 D-6 7:00 PM Hollidaysburg Golden Tigers (3-2)   @.   Albert Gallatin Colonials (0-5)
10/8 D-6 7:00 PM Blairsville Bobcats (1-4)   @.   North Cambria Colts (2-3)
10/8 D-6 7:00 PM Penn Hills Indians (2-3)   @.   Altoona Area Mountain Lions (0-5)
10/8 D-6 7:30 PM Lewistown Area Panthers (1-4)   @.   Central Martinsburg Scarlet Dragons (1-4)
10/9 D-6 1:00 PM Windber Ramblers (2-3)   @.   Ferndale Yellowjackets (0-5)
10/9 D-6 1:00 PM Blacklick Valley Vikings (2-3)   @.   Conemaugh Valley Blue Jays (0-5)
10/9 D-6 1:00 PM Bishop McCort Crushers (3-2)   @.   Westmont Hilltop Hilltoppers (1-4)
10/9 D-6 7:00 PM West Branch Warriors (1-4)   @.   Claysburg-Kimmel Bulldogs (1-4)
10/8 D-7 7:00 PM Hollidaysburg Golden Tigers (3-2)   @.   Albert Gallatin Colonials (0-5)
10/8 D-7 7:00 PM Southmoreland Scotties (2-3)   @.   Riverside (Ellwood City) Panthers (2-3)
10/8 D-7 7:00 PM Uniontown Red Raiders (2-3)   @.   Franklin Regional Panthers (4-1)
10/8 D-7 7:00 PM Shenango Wildcats (2-3)   @.   Cornell Raiders (5-0)
10/8 D-7 7:00 PM Woodland Hills Wolverines (2-3)   @.   Fox Chapel Foxes (1-4)
10/8 D-7 7:00 PM Washington Little Prexies (1-4)   @.   Steel Valley Ironmen (3-2)
10/8 D-7 7:00 PM Laurel Spartans (2-3)   @.   New Brighton Lions (1-4)
10/8 D-7 7:00 PM Penn Hills Indians (2-3)   @.   Altoona Area Mountain Lions (0-5)
10/8 D-7 7:00 PM Ellwood City Wolverines (4-1)   @.   Aliquippa Quips (5-0)
10/8 D-7 7:00 PM Laurel Highlands Mustangs (1-4)   @.   Ringgold Rams (5-0)
10/8 D-7 7:00 PM Derry Area Trojans (1-4)   @.   Greensburg-Salem Golden Lions (4-1)
10/8 D-7 7:00 PM Elizabeth-Forward Warriors (0-5)   @.   Trinity (7) Hillers (3-2)
10/8 D-7 7:00 PM Thomas Jefferson Jaguars (4-1)   @.   Chartiers Valley Colts (2-3)
10/8 D-7 7:00 PM Shaler Area Titans (3-2)   @.   Erie McDowell Trojans (4-1)
10/8 D-7 7:00 PM Bethlehem-Center Bulldogs (5-0)   @.   Monessen Greyhounds (4-1)
10/8 D-7 7:00 PM Neshannock Lancers (2-3)   @.   Union Area Scotties (2-3)
10/8 D-7 7:00 PM Beaver Falls Tigers (4-1)   @.   Freedom Bulldogs (0-5)
10/8 D-7 7:30 PM Ambridge Bridgers (1-4)   @.   Blackhawk Cougars (4-1)
10/8 D-7 7:30 PM Northgate Flames (2-3)   @.   Leechburg Blue Devils (1-4)
10/8 D-7 7:30 PM Indiana Little Indians (4-1)   @.   Knoch Knights (5-0)
10/8 D-7 7:30 PM Frazier Commodores (3-2)   @.   Mapletown Maples (0-5)
10/8 D-7 7:30 PM Bentworth Bearcats (1-4)   @.   Clairton Bears (5-0)
10/8 D-7 7:30 PM Avonworth Antelopes (4-1)   @.   Pittsburgh North Catholic Trojans (4-1)
10/8 D-7 7:30 PM Montour Spartans (5-0)   @.   Central Valley Warriors (4-1)
10/8 D-7 7:30 PM Belle Vernon Area Leopards (2-3)   @.   South Park Eagles (1-4)
10/8 D-7 7:30 PM Hopewell Vikings (1-4)   @.   New Castle Red Hurricanes (3-2)
10/8 D-7 7:30 PM Brentwood Spartans (5-0)   @.   Chartiers-Houston Buccaneers (4-1)
10/8 D-7 7:30 PM Keystone Oaks Eagles (5-0)   @.   South Fayette Lions (5-0)
10/8 D-7 7:30 PM Plum Mustangs (3-2)   @.   Pittsburgh Central Catholic Vikings (5-0)
10/8 D-7 7:30 PM Jeannette Jayhawks (4-1)   @.   Yough Cougars (0-5)
10/8 D-7 7:30 PM Burgettstown Blue Devils (1-4)   @.   Quaker Valley Quakers (0-5)
10/8 D-7 7:30 PM Highlands Golden Rams (3-2)   @.   Mars Area Planets (4-1)
10/8 D-7 7:30 PM Waynesburg Central Raiders (0-5)   @.   Charleroi Cougars (0-5)
10/8 D-7 7:30 PM Kittanning Wildcats (0-5)   @.   Valley Vikings (0-5)
10/8 D-7 7:30 PM Pine-Richland Rams (1-4)   @.   Seneca Valley Raiders (2-3)
10/8 D-7 7:30 PM Deer Lakes Lancers (3-2)   @.   West Shamokin Wolves (0-5)
10/8 D-7 7:30 PM Hempfield (Youngwood) Spartans (0-5)   @.   Gateway Gators (3-2)
10/8 D-7 7:30 PM Serra Catholic Eagles (1-4)   @.   Fort Cherry Rangers (2-3)
10/8 D-7 7:30 PM California Trojans (2-3)   @.   West Greene Pioneers (1-4)
10/8 D-7 7:30 PM Peters Township Indians (4-1)   @.   Upper Saint Clair Panthers (4-1)
10/8 D-7 7:30 PM Apollo-Ridge Vikings (0-5)   @.   Freeport Yellowjackets (3-2)
10/8 D-7 7:30 PM Carlynton Cougars (0-5)   @.   Avella Area Eagles (0-5)
10/8 D-7 7:30 PM Greater Latrobe Wildcats (3-2)   @.   Hampton Talbots (1-4)
10/8 D-7 7:30 PM Greensburg Central Catholic Centurions (5-0)   @.   Brownsville Falcons (2-3)
10/8 D-7 7:30 PM North Hills Indians (5-0)   @.   Butler Golden Tornado (0-5)
10/8 D-7 7:30 PM McGuffey Highlanders (1-4)   @.   West Mifflin Titians (2-3)
10/8 D-7 7:30 PM Kiski Area Cavaliers (2-3)   @.   North Allegheny Tigers (5-0)
10/8 D-7 7:30 PM Burrell Buccaneers (3-2)   @.   Shady Side Academy Indians (2-3)
10/8 D-7 7:30 PM Geibel Catholic Gators (2-3)   @.   Springdale Dynamos (4-1)
10/8 D-7 7:30 PM Mount Pleasant Area Vikings (3-2)   @.   East Allegheny Wildcats (4-1)
10/8 D-7 7:30 PM Penn-Trafford Warriors (3-2)   @.   McKeesport Area Tigers (4-1)
10/8 D-7 7:30 PM Baldwin Highlanders (1-4)   @.   Mount Lebanon Blue Devils (5-0)
10/8 D-7 7:30 PM Riverview Raiders (3-2)   @.   Our Lady of the Sacred Heart Chargers (0-5)
10/8 D-7 7:30 PM Jefferson-Morgan Rockets (3-2)   @.   Carmichaels Mighty Mikes (2-3)
10/8 D-7 7:30 PM Norwin Knights (2-3)   @.   Connellsville Falcons (0-5)
10/8 D-7 7:30 PM Canon-McMillan Big Macs (1-4)   @.   Bethel Park Blackhawks (2-3)
10/8 D-7 7:30 PM Mohawk Area Warriors (2-3)   @.   Beaver Area Bobcats (5-0)
10/8 D-7 7:30 PM West Allegheny Indians (4-1)   @.   Moon Area Tigers (3-2)
10/9 D-7 12:30 PM Rochester Rams (5-0)   @.   Western Beaver Golden Beavers (3-2)
10/9 D-7 12:30 PM Sto-Rox Vikings (4-1)   @.   South Side Area Rams (0-5)
10/9 D-7 12:30 PM Ford City Sabers (5-0)   @.   Summit Academy Knights (3-2)
10/9 D-7 1:30 PM Bishop Canevin Crusaders (4-1)   @.   Wilkinsburg Tigers (1-4)
10/9 D-7 7:00 PM South Allegheny Gladiators (2-3)   @.   Seton-LaSalle Rebels (5-0)
10/7 D-8 6:00 PM Brashear Bulls (2-2)   @.   Carrick Raiders (1-4)
10/8 D-8 3:30 PM Westinghouse Bulldogs (1-4)   @.   Langley Mustangs (3-2)
10/8 D-8 7:30 PM Taylor Allderdice Dragons (4-1)   @.   Perry Traditional Academy Commodores (4-1)
10/9 D-8 12:00 PM Schenley Spartans (2-3)   @.   Peabody Highlanders (0-5)
10/9 D-8 7:00 PM Oliver Bears (1-4)   @.   Wheeling Central Catholic (WV)
10/8 D-9 7:00 PM Phillipsburg-Osceola Mounties (2-3)   @.   Clearfield Area Bisons (5-0)
10/8 D-9 7:00 PM Sheffield Area Wolverines (1-4)   @.   Otto-Eldred Terrors (0-5)
10/8 D-9 7:00 PM DuBois Area Beavers (3-2)   @.   Meadville Bulldogs (1-4)
10/8 D-9 7:00 PM Ridgway Elkers (0-5)   @.   Johnsonburg Rams (3-2)
10/8 D-9 7:00 PM Bradford Area Owls (4-1)   @.   General McLane Lancers (4-1)
10/8 D-9 7:00 PM Saint Marys Flying Dutch (3-2)   @.   Redbank Valley Bulldogs (3-2)
10/8 D-9 7:00 PM Punxsutawney Chucks (5-0)   @.   Clarion Area Bobcats (3-2)
10/8 D-9 7:00 PM Keystone Panthers (2-3)   @.   Chestnut Ridge Lions (4-1)
10/8 D-9 7:00 PM Kane Area Wolves (2-3)   @.   Elk County Catholic Crusaders (5-0)
10/8 D-9 7:00 PM Union Golden Knights (1-4)   @.   Moniteau Warriors (2-3)
10/8 D-9 7:00 PM Coudersport Falcons (3-2)   @.   Cameron County Raiders (3-2)
10/8 D-9 7:00 PM Hickory Hornets (3-2)   @.   Karns City Gremlins (2-3)
10/8 D-9 7:30 PM Curwensville Area Golden Tide (5-0)   @.   Brockway Rovers (5-0)
10/8 D-9 7:30 PM Brookville Raiders (4-1)   @.   Clarion-Limestone Lions (1-4)
10/9 D-9 1:30 PM Smethport Area Hubbers (1-4)   @.   Port Allegany Gators (2-3)
10/7 D-10 7:00 PM Iroquois Braves (3-2)   @.   Cochranton Cardinals (0-5)
10/8 D-10 7:00 PM Shaler Area Titans (3-2)   @.   Erie McDowell Trojans (4-1)
10/8 D-10 7:00 PM DuBois Area Beavers (3-2)   @.   Meadville Bulldogs (1-4)
10/8 D-10 7:00 PM Bradford Area Owls (4-1)   @.   General McLane Lancers (4-1)
10/8 D-10 7:00 PM West Middlesex Big Red (3-2)   @.   Conneaut Lake Indians (0-5)
10/8 D-10 7:00 PM North East Grapepickers (4-1)   @.   Corry Area Beavers (3-2)
10/8 D-10 7:00 PM Harbor Creek Huskies (0-5)   @.   Titusville Rockets (0-5)
10/8 D-10 7:00 PM Union City Area Bears (2-2)   @.   Cambridge Springs Blue Devils (3-2)
10/8 D-10 7:00 PM Franklin Knights (2-3)   @.   Warren Area Dragons (5-0)
10/8 D-10 7:00 PM Slippery Rock Rockets (0-5)   @.   Sharon Tigers (4-1)
10/8 D-10 7:00 PM Erie Central Tech Falcons (0-5)   @.   Seneca Bobcats (1-4)
10/8 D-10 7:00 PM Oil City Oilers (5-0)   @.   Erie Strong Vincent Colonels (3-2)
10/8 D-10 7:00 PM Northwestern Wildcats (2-3)   @.   Greenville Trojans (2-3)
10/8 D-10 7:00 PM Girard Yellowjackets (2-3)   @.   Fort LeBoeuf Bison (2-3)
10/8 D-10 7:00 PM Hickory Hornets (3-2)   @.   Karns City Gremlins (2-3)
10/8 D-10 7:00 PM Linesville Lions (3-2)   @.   Farrell Steelers (5-0)
10/8 D-10 7:00 PM Sharpsville Blue Devils (5-0)   @.   Lakeview Sailors (3-2)
10/8 D-10 7:00 PM Eisenhower Knights (0-5)   @.   Youngsville Eagles (0-5)
10/8 D-10 7:00 PM Maplewood Tigers (5-0)   @.   Saegertown Panthers (5-0)
10/8 D-10 7:00 PM Wilmington Area Greyhounds (4-1)   @.   Grove City Eagles (5-0)
10/9 D-10 1:00 PM Conneaut Valley Indians (2-3)   @.   Kennedy Catholic Golden Eagles (0-5)
10/9 D-10 3:00 PM Mercer Area Mustangs (2-3)   @.   Reynolds Raiders (1-4)
10/9 D-10 7:00 PM Erie Cathedral Prep Ramblers (3-2)   @.   St. Ignatius (OH)
10/9 D-10 7:00 PM Fairview Tigers (4-1)   @.   Erie East Warriors (1-3)
10/9 D-10 7:00 PM Youngstown Christian (OH)   @.   Mercyhurst Prep Lakers (5-0)

Follow WesternPAFootball.net on Twitter @WPAFootball

Leave a Reply



EasternPAFootball.com - Your source for High School Football in Eastern PAWesternPAFootball.net - Your source for High School Football in Western PA

Web
WesternPAFootball
logo logo







WesternPAFootball - Your source for High School Football in Western PA

Main | Advertising | Contact us
Powered by Lehigh Valley Sites

DHTML Menu By Milonic JavaScript

Copyright 2007-2016 WesternPAFootball.net. No portion of this website may be reproduced or duplicated without the express written consent of WesternPAFootball.net.