EasternPAFootball - Your source for 
High School Football in Eastern PA









EasternPAFootball.com - Your source for High School Football in Eastern PAEasternPAFootball.com - Your source for High School Football in Eastern PA
EasternPAFootball.com - Your source for High School Football in Eastern PAEasternPAFootball.com - Your source for High School Football in Eastern PA

Week 4 Master Schedule List

Written by: on Sunday, September 14th, 2008

09-19 District 5 Conemaugh Township Indians   @.   Portage Area Mustangs 7:00 pm
09-19 District 5 Chestnut Ridge Lions   @.   Greenville Trojans 7:00 pm
09-19 District 5 Bedford Bisons   @.   Penn Cambria Panthers 7:00 pm
09-19 District 5 Rockwood Area Rockets   @.   North Star Cougars 7:00 pm
09-19 District 5 Northern Bedford Panthers   @.   Williamsburg Blue Pirates 7:00 pm
09-19 District 5 Meyersdale Area Red Raiders   @.   Berlin-Brothersvalley Mountaineers 7:00 pm
09-19 District 5 Everett Warriors   @.   Tussey Mountain Titians 7:00 pm

09-20 District 5 Windber Ramblers   @.   Ferndale Yellowjackets 1:00 pm

09-19 District 6 Central Martinsburg Scarlet Dragons   @.   Phillipsburg-Osceola Mounties 7:00 pm
09-19 District 6 Central Mountain Wildcats   @.   Bald Eagle Area Eagles 7:00 pm
09-19 District 6 Central Cambria Red Devils   @.   Cambria Heights Highlanders 7:00 pm
09-19 District 6 Ligonier Valley Mounties   @.   Marion Center Stingers 7:00 pm
09-19 District 6 Lewistown Area Panthers   @.   Penns Valley Rams 7:00 pm
09-19 District 6 Tyrone Golden Eagles   @.   Clearfield Area Bisons 7:00 pm
09-19 District 6 Blairsville Bobcats   @.   Northern Cambria Colts 7:00 pm
09-19 District 6 Laurel Valley Rams   @.   Saltsburg Trojans 7:00 pm
09-19 District 6 Hollidaysburg Golden Tigers   @.   Bellefonte Red Raiders 7:00 pm
09-19 District 6 Southern Huntingdon Rockets   @.   Mount Union Trojans 7:00 pm
09-19 District 6 Juniata Valley Hornets   @.   Claysburg-Kimmel Bulldogs 7:00 pm
09-19 District 6 Altoona Area Mountain Lions   @.   Lower Dauphin Falcons 7:00 pm
09-19 District 6 Bishop Guilfoyle Marauders   @.   Forest Hills Rangers 7:00 pm
09-19 District 6 Greater Johnstown Trojans   @.   Richland Township Rams 7:00 pm
09-19 District 6 State College Area Little Lions   @.   John Marshall (WV)  7:00 pm
09-19 District 6 Penns Manor Comets   @.   United Lions 7:00 pm
09-19 District 6 Bishop Carroll Huskies   @.   Bishop McCort Crushers 7:00 pm
09-19 District 6 Huntingdon Area Bearcats   @.   Saint Marys Flying Dutch 7:00 pm
09-19 District 6 Moshannon Valley Black Knights   @.   Glendale Vikings 7:00 pm
09-19 District 6 Bellwood-Antis Blue Devils   @.   West Branch Warriors 7:00 pm
09-19 District 6 Homer-Center Wildcats   @.   Purchase Line Red Dragons 7:00 pm

09-20 District 6 Blacklick Valley Vikings   @.   Conemaugh Valley Blue Jays 1:00 pm
09-20 District 6 Somerset Area Golden Eagles   @.   Westmont Hilltop Hilltoppers 1:00 pm

09-19 District 7 (WPIAL) McKeesport Area Tigers   @.   Erie McDowell Trojans 7:00 pm
09-19 District 7 (WPIAL) Mars Area Planets   @.   Fox Chapel Foxes 7:00 pm
09-19 District 7 (WPIAL) Frazier Commodores   @.   Avella Area Eagles 7:30 pm
09-19 District 7 (WPIAL) Southmoreland Scotties   @.   Laurel Highlands Mustangs 7:30 pm
09-19 District 7 (WPIAL) Norwin Knights   @.   Hempfield (Youngwood) Spartans 7:30 pm
09-19 District 7 (WPIAL) Hopewell Vikings   @.   New Castle Red Hurricanes 7:30 pm
09-19 District 7 (WPIAL) Bethlehem-Center Bulldogs   @.   Jefferson-Morgan Rockets 7:30 pm
09-19 District 7 (WPIAL) Ringgold Rams   @.   Thomas Jefferson Jaguars 7:30 pm
09-19 District 7 (WPIAL) Mapletown Maples   @.   Carmichaels Mighty Mikes 7:30 pm
09-19 District 7 (WPIAL) West Mifflin Titians   @.   Chartiers Valley Colts 7:30 pm
09-19 District 7 (WPIAL) Deer Lakes Lancers   @.   Valley Vikings 7:30 pm
09-19 District 7 (WPIAL) South Park Eagles   @.   Cornell Raiders 7:30 pm
09-19 District 7 (WPIAL) Northgate Flames   @.   Keystone Oaks Eagles 7:30 pm
09-19 District 7 (WPIAL) Highlands Golden Rams   @.   Kiski Area Cavaliers 7:30 pm
09-19 District 7 (WPIAL) Trinity (7) Hillers   @.   Elizabeth-Forward Warriors 7:30 pm
09-19 District 7 (WPIAL) Bentworth Bearcats   @.   Clairton Bears 7:30 pm
09-19 District 7 (WPIAL) Plum Mustangs   @.   Franklin Regional Panthers 7:30 pm
09-19 District 7 (WPIAL) Leechburg Blue Devils   @.   Riverview Raiders 7:30 pm
09-19 District 7 (WPIAL) West Greene Pioneers   @.   Monessen Greyhounds 7:30 pm
09-19 District 7 (WPIAL) Chartiers-Houston Buccaneers   @.   Burgettstown Blue Devils 7:30 pm
09-19 District 7 (WPIAL) Shenango Wildcats   @.   Monaca Indians 7:30 pm
09-19 District 7 (WPIAL) North Hills Indians   @.   Baldwin Highlanders 7:30 pm
09-19 District 7 (WPIAL) Greensburg Central Catholic Centurions   @.   Mount Pleasant Area Vikings 7:30 pm
09-19 District 7 (WPIAL) Summit Academy Knights   @.   Ford City Sabers 7:30 pm
09-19 District 7 (WPIAL) Belle Vernon Area Leopards   @.   Greensburg-Salem Golden Lions 7:30 pm
09-19 District 7 (WPIAL) Pine-Richland Rams   @.   Hampton Talbots 7:30 pm
09-19 District 7 (WPIAL) Laurel Spartans   @.   Neshannock Lancers 7:30 pm
09-19 District 7 (WPIAL) West Allegheny Indians   @.   Ambridge Bridgers 7:30 pm
09-19 District 7 (WPIAL) Charleroi Cougars   @.   South Allegheny Gladiators 7:30 pm
09-19 District 7 (WPIAL) Shaler Area Titans   @.   Mount Lebanon Blue Devils 7:30 pm
09-19 District 7 (WPIAL) Sto-Rox Vikings   @.   South Fayette Lions 7:30 pm
09-19 District 7 (WPIAL) Beaver Falls Tigers   @.   Ellwood City Wolverines 7:30 pm
09-19 District 7 (WPIAL) Peters Township Indians   @.   Indiana Little Indians 7:30 pm
09-19 District 7 (WPIAL) Greater Latrobe Wildcats   @.   Connellsville Falcons 7:30 pm
09-19 District 7 (WPIAL) Washington Little Prexies   @.   East Allegheny Wildcats 7:30 pm
09-19 District 7 (WPIAL) Canon-McMillan Big Macs   @.   Butler Golden Tornado 7:30 pm
09-19 District 7 (WPIAL) Seton-LaSalle Rebels   @.   Quaker Valley Quakers 7:30 pm
09-19 District 7 (WPIAL) Woodland Hills Wolverines   @.   Bethel Park Blackhawks 7:30 pm
09-19 District 7 (WPIAL) Freeport Yellowjackets   @.   Burrell Buccaneers 7:30 pm
09-19 District 7 (WPIAL) Penn-Trafford Warriors   @.   Gateway Gators 7:30 pm
09-19 District 7 (WPIAL) Knoch Knights   @.   Seneca Valley Raiders 7:30 pm
09-19 District 7 (WPIAL) Upper Saint Clair Panthers   @.   Pittsburgh Central Catholic Vikings 7:30 pm
09-19 District 7 (WPIAL) Brentwood Spartans   @.   Pittsburgh North Catholic Trojans 7:30 pm
09-19 District 7 (WPIAL) Serra Catholic Eagles   @.   Fort Cherry Rangers 7:30 pm
09-19 District 7 (WPIAL) McGuffey Highlanders   @.   Brownsville Falcons 7:30 pm
09-19 District 7 (WPIAL) Western Beaver Golden Beavers   @.   Rochester Rams 7:30 pm
09-19 District 7 (WPIAL) Freedom Bulldogs   @.   Mohawk Area Warriors 7:30 pm
09-19 District 7 (WPIAL) Springdale Dynamos   @.   Carlynton Cougars 7:30 pm
09-19 District 7 (WPIAL) Aliquippa Quips   @.   Beaver Area Bobcats 7:30 pm
09-19 District 7 (WPIAL) Penn Hills Indians   @.   North Allegheny Tigers 7:30 pm
09-19 District 7 (WPIAL) Jeannette Jayhawks   @.   Waynesburg Central Raiders 7:30 pm
09-19 District 7 (WPIAL) Uniontown Red Raiders   @.   Albert Gallatin Colonials 7:30 pm
09-19 District 7 (WPIAL) Blackhawk Cougars   @.   New Brighton Lions 7:30 pm
09-19 District 7 (WPIAL) Riverside (Ellwood City) Panthers   @.   Center Trojans 7:30 pm
09-19 District 7 (WPIAL) West Shamokin Wolves   @.   Kittanning Wildcats 7:30 pm
09-19 District 7 (WPIAL) Frazier Commodores   @.   Avella Area Eagles 7:30 pm
09-19 District 7 (WPIAL) Southmoreland Scotties   @.   Laurel Highlands Mustangs 7:30 pm
09-19 District 7 (WPIAL) Norwin Knights   @.   Hempfield (Youngwood) Spartans 7:30 pm

09-20 District 7 (WPIAL) Union Area Scotties   @.   South Side Area Rams 12:30 pm
09-20 District 7 (WPIAL) Apollo-Ridge Vikings   @.   Shady Side Academy Indians 12:30 pm
09-20 District 7 (WPIAL) Steel Valley Ironmen   @.   Bishop Canevin Crusaders 7:30 pm

09-18 District 8 Brashear Bulls   @.   Taylor Allderdice Dragons 6:00 pm

09-19 District 8 Oliver Bears   @.   Schenley Spartans 3:30 pm
09-19 District 8 Peabody Highlanders   @.   Perry Traditional Academy Commodores 7:30 pm

09-20 District 8 Carrick Raiders   @.   Westinghouse Bulldogs 12:00 pm

09-19 District 9 Redbank Valley Bulldogs   @.   Brookville Raiders 7:00 pm
09-19 District 9 Cameron County Raiders   @.   Curwensville Area Golden Tide 7:00 pm
09-19 District 9 Allegheny-Clarion Valley Falcons   @.   Moniteau Warriors 7:00 pm
09-19 District 9 Dubois Area Beavers   @.   Indian Valley Warriors 7:00 pm
09-19 District 9 Johnsonburg Rams   @.   Smethport Area Hubbers 7:00 pm
09-19 District 9 Clarion Area Bobcats   @.   Punxsutawney Chucks 7:00 pm
09-19 District 9 Coudersport Falcons   @.   Ridgway Elkers 7:00 pm
09-19 District 9 Union Golden Knights   @.   Keystone Panthers 7:00 pm
09-19 District 9 Clarion-Limestone Lions   @.   Karns City Gremlins 7:00 pm
09-19 District 9 Otto-Eldred Terrors   @.   Brockway Rovers 7:30 pm

09-20 District 9 Elk County Catholic Crusaders   @.   Sheffield Area Wolverines 1:00 pm
09-20 District 9 Kane Area Wolves   @.   Port Allegany Gators 1:30 pm
 
 
09-18 District 10 North East Grapepickers   @.   Northwestern Wildcats 7:00 pm

09-19 District 10 Harbor Creek Huskies   @.   General McLane Lancers 7:00 pm
09-19 District 10 Corry Area Beavers   @.   Meadville Bulldogs 7:00 pm
09-19 District 10 Girard Yellowjackets   @.   Seneca Bobcats 7:00 pm
09-19 District 10 Maplewood Tigers   @.   Fort LeBoeuf Bison 7:00 pm
09-19 District 10 Harbor Creek Youth Spartans   @.   Saegertown Panthers 7:00 pm
09-19 District 10 Franklin Knights   @.   Grove City Eagles 7:00 pm
09-19 District 10 Linesville Lions   @.   Mercer Area Mustangs 7:00 pm
09-19 District 10 Cambridge Springs Blue Devils   @.   Conneaut Lake Indians 7:00 pm
09-19 District 10 Warren Area Dragons   @.   Bradford Area Owls 7:00 pm
09-19 District 10 Farrell Steelers   @.   Conneaut Valley Indians 7:00 pm
09-19 District 10 Lakeview Sailors   @.   West Middlesex Big Red 7:00 pm
09-19 District 10 Sharon Tigers   @.   Slippery Rock Rockets 7:00 pm
09-19 District 10 Erie Strong Vincent Colonels   @.   Erie Cathedral Prep Ramblers 7:00 pm
09-19 District 10 Reynolds Raiders   @.   Titusville Rockets 7:00 pm
09-19 District 10 Iroquois Braves   @.   Union City Area Bears 7:00 pm
09-19 District 10 Oil City Oilers   @.   Wilmington Area Greyhounds 7:00 pm
09-19 District 10 Eisenhower Knights   @.   Youngsville Eagles 7:00 pm

09-20 District 10 Cochranton Cardinals   @.   Mercyhurst Prep Lakers 7:00 pm
09-20 District 10 Kennedy Catholic Golden Eagles   @.   Sharpsville Blue Devils 7:00 pm
09-20 District 10 Erie East Warriors   @.   Erie Central Tech Falcons 7:00 pm

Follow WesternPAFootball.net on Twitter @WPAFootball

Leave a Reply



EasternPAFootball.com - Your source for High School Football in Eastern PAWesternPAFootball.net - Your source for High School Football in Western PA

Web
WesternPAFootball
logo logo







WesternPAFootball - Your source for High School Football in Western PA

Main | Advertising | Contact us
Powered by Lehigh Valley Sites

DHTML Menu By Milonic JavaScript

Copyright 2007-2016 WesternPAFootball.net. No portion of this website may be reproduced or duplicated without the express written consent of WesternPAFootball.net.