EasternPAFootball - Your source for 
High School Football in Eastern PA









EasternPAFootball.com - Your source for High School Football in Eastern PAEasternPAFootball.com - Your source for High School Football in Eastern PA
EasternPAFootball.com - Your source for High School Football in Eastern PAEasternPAFootball.com - Your source for High School Football in Eastern PA

Week 4 Master Schedule List 2010

Written by: on Sunday, September 19th, 2010
9/24 D-5 7:00 PM Everett Warriors (0-3)   @.   Tussey Mountain Titians (2-1)
9/24 D-5 7:00 PM Chestnut Ridge Lions (3-0)   @.   Berlin-Brothersvalley Mountaineers (3-0)
9/24 D-5 7:00 PM Windber Ramblers (2-1)   @.   Conemaugh Township Indians (3-0)
9/24 D-5 7:00 PM Bedford Bisons (1-2)   @.   Bishop McCort Crushers (1-2)
9/24 D-5 7:00 PM Shade Panthers (2-1)   @.   North Star Cougars (1-2)
9/24 D-5 7:00 PM Northern Bedford Panthers (3-0)   @.   Williamsburg Blue Pirates (0-3)
9/25 D-5 1:00 PM Meyersdale Area Red Raiders (1-2)   @.   Conemaugh Valley Blue Jays (0-3)
9/25 D-5 1:00 PM Somerset Area Golden Eagles (0-3)   @.   Westmont Hilltop Hilltoppers (0-3)
9/25 D-5 1:00 PM Rockwood Area Rockets (0-3)   @.   Ferndale Yellowjackets (0-3)
9/24 D-6 7:00 PM Saltsburg Trojans (1-2)   @.   Ligonier Valley Rams (2-1)
9/24 D-6 7:00 PM Bellwood-Antis Blue Devils (2-1)   @.   West Branch Warriors (0-3)
9/24 D-6 7:00 PM Huntingdon Area Bearcats (3-0)   @.   Tyrone Golden Eagles (3-0)
9/24 D-6 7:00 PM Phillipsburg-Osceola Mounties (1-2)   @.   Bald Eagle Area Eagles (1-2)
9/24 D-6 7:00 PM Lewistown Area Panthers (0-3)   @.   Central Mountain Wildcats (1-2)
9/24 D-6 7:00 PM Central Cambria Red Devils (2-1)   @.   Cambria Heights Highlanders (0-3)
9/24 D-6 7:00 PM Moshannon Valley Black Knights (1-2)   @.   Glendale Vikings (2-1)
9/24 D-6 7:00 PM Hollidaysburg Golden Tigers (2-1)   @.   Franklin Regional Panthers (2-1)
9/24 D-6 7:00 PM Juniata Indians (2-1)   @.   Bellefonte Red Raiders (2-1)
9/24 D-6 7:00 PM Blairsville Bobcats (1-2)   @.   Penns Manor Comets (3-0)
9/24 D-6 7:00 PM Central Martinsburg Scarlet Dragons (0-3)   @.   Penns Valley Rams (0-3)
9/24 D-6 7:00 PM State College Area Little Lions (0-3)   @.   Cumberland Valley Eagles (2-1)
9/24 D-6 7:00 PM United Lions (3-0)   @.   Homer-Center Wildcats (1-2)
9/24 D-6 7:00 PM Blacklick Valley Vikings (1-2)   @.   Portage Area Mustangs (3-0)
9/24 D-6 7:00 PM Marion Center Stingers (1-2)   @.   Purchase Line Red Dragons (0-3)
9/24 D-6 7:00 PM Southern Huntingdon Rockets (2-1)   @.   Mount Union Area Trojans (1-2)
9/24 D-6 7:00 PM Bishop Guilfoyle Marauders (2-1)   @.   Forest Hills Rangers (3-0)
9/24 D-6 7:00 PM Juniata Valley Hornets (3-0)   @.   Claysburg-Kimmel Bulldogs (1-2)
9/24 D-6 7:00 PM Bishop Carroll Huskies (2-1)   @.   Penn Cambria Panthers (3-0)
9/24 D-6 7:00 PM Greater Johnstown Trojans (3-0)   @.   Richland Township Rams (1-2)
9/25 D-6 1:00 PM Somerset Area Golden Eagles (0-3)   @.   Westmont Hilltop Hilltoppers (0-3)
9/24 D-7 7:00 PM North Allegheny Tigers (3-0)   @.   Erie McDowell Trojans (3-0)
9/24 D-7 7:00 PM Greensburg-Salem Golden Lions (3-0)   @.   Ringgold Rams (3-0)
9/24 D-7 7:00 PM Kiski Area Cavaliers (0-3)   @.   Altoona Area Mountain Lions (0-3)
9/24 D-7 7:00 PM New Brighton Lions (1-2)   @.   Mohawk Area Warriors (1-2)
9/24 D-7 7:00 PM Knoch Knights (3-0)   @.   Fox Chapel Foxes (1-2)
9/24 D-7 7:00 PM Freedom Bulldogs (0-3)   @.   Aliquippa Quips (3-0)
9/24 D-7 7:00 PM Riverside (Ellwood City) Panthers (1-2)   @.   Laurel Spartans (1-2)
9/24 D-7 7:00 PM Albert Gallatin Colonials (0-3)   @.   Derry Area Trojans (0-3)
9/24 D-7 7:00 PM Quaker Valley Quakers (0-3)   @.   Seton-LaSalle Rebels (3-0)
9/24 D-7 7:00 PM South Allegheny Gladiators (1-2)   @.   Keystone Oaks Eagles (3-0)
9/24 D-7 7:00 PM Penn Hills Indians (1-2)   @.   Plum Mustangs (2-1)
9/24 D-7 7:00 PM Trinity (7) Hillers (2-1)   @.   Central Valley Warriors (2-1)
9/24 D-7 7:00 PM Hollidaysburg Golden Tigers (2-1)   @.   Franklin Regional Panthers (2-1)
9/24 D-7 7:00 PM Cornell Raiders (3-0)   @.   Neshannock Lancers (2-1)
9/24 D-7 7:00 PM Pittsburgh Central Catholic Vikings (3-0)   @.   Woodland Hills Wolverines (1-2)
9/24 D-7 7:00 PM Laurel Highlands Mustangs (1-2)   @.   Uniontown Red Raiders (1-2)
9/24 D-7 7:00 PM Yough Cougars (0-3)   @.   Greensburg Central Cath. Centurions (3-0)
9/24 D-7 7:10 PM Canon-McMillan Big Macs (1-2)   @.   Montour Spartans (3-0)
9/24 D-7 7:30 PM Chartiers-Houston Buccaneers (3-0)   @.   Clairton Bears (3-0)
9/24 D-7 7:30 PM Shaler Area Titans (2-1)   @.   North Hills Indians (3-0)
9/24 D-7 7:30 PM Beaver Area Bobcats (3-0)   @.   Ellwood City Wolverines (3-0)
9/24 D-7 7:30 PM Sto-Rox Vikings (3-0)   @.   Rochester Rams (3-0)
9/24 D-7 7:30 PM Brownsville Falcons (2-1)   @.   Mount Pleasant Area Vikings (2-1)
9/24 D-7 7:30 PM Greater Latrobe Wildcats (2-1)   @.   Connellsville Falcons (0-3)
9/24 D-7 7:30 PM Chartiers Valley Colts (1-2)   @.   Bethel Park Blackhawks (1-2)
9/24 D-7 7:30 PM Shady Side Academy Indians (1-2)   @.   Ford City Sabers (3-0)
9/24 D-7 7:30 PM Baldwin Highlanders (1-2)   @.   Thomas Jefferson Jaguars (2-1)
9/24 D-7 7:30 PM Geibel Catholic Gators (1-2)   @.   Jefferson-Morgan Rockets (2-1)
9/24 D-7 7:30 PM Blackhawk Cougars (2-1)   @.   South Park Eagles (0-3)
9/24 D-7 7:30 PM Pine-Richland Rams (0-3)   @.   Butler Golden Tornado (0-3)
9/24 D-7 7:30 PM West Allegheny Indians (3-0)   @.   Upper Saint Clair Panthers (2-1)
9/24 D-7 7:30 PM Charleroi Cougars (0-3)   @.   East Allegheny Wildcats (2-1)
9/24 D-7 7:30 PM Seneca Valley Raiders (2-1)   @.   McKeesport Area Tigers (2-1)
9/24 D-7 7:30 PM Avella Area Eagles (0-3)   @.   Brentwood Spartans (3-0)
9/24 D-7 7:30 PM Moon Area Tigers (2-1)   @.   McGuffey Highlanders (1-2)
9/24 D-7 7:30 PM Springdale Dynamos (2-1)   @.   Northgate Flames (1-2)
9/24 D-7 7:30 PM Bishop Canevin Crusaders (3-0)   @.   Frazier Commodores (2-1)
9/24 D-7 7:30 PM Peters Township Indians (2-1)   @.   West Mifflin Titians (2-1)
9/24 D-7 7:30 PM Kittanning Wildcats (0-3)   @.   Highlands Golden Rams (2-1)
9/24 D-7 7:30 PM Washington Little Prexies (1-2)   @.   South Fayette Lions (3-0)
9/24 D-7 7:30 PM Carmichaels Mighty Mikes (1-2)   @.   Bethlehem-Center Bulldogs (3-0)
9/24 D-7 7:30 PM Monessen Greyhounds (3-0)   @.   California Trojans (2-1)
9/24 D-7 7:30 PM Southmoreland Scotties (1-2)   @.   Jeannette Jayhawks (2-1)
9/24 D-7 7:30 PM Penn-Trafford Warriors (2-1)   @.   Gateway Gators (1-2)
9/24 D-7 7:30 PM Indiana Little Indians (3-0)   @.   Mars Area Planets (2-1)
9/24 D-7 7:30 PM Carlynton Cougars (0-3)   @.   Fort Cherry Rangers (1-2)
9/24 D-7 7:30 PM Mapletown Maples (0-3)   @.   West Greene Pioneers (0-3)
9/24 D-7 7:30 PM Deer Lakes Lancers (1-2)   @.   Apollo-Ridge Vikings (0-3)
9/24 D-7 7:30 PM Belle Vernon Area Leopards (2-1)   @.   New Castle Red Hurricanes (2-1)
9/24 D-7 7:30 PM Hopewell Vikings (1-2)   @.   Mount Lebanon Blue Devils (3-0)
9/24 D-7 7:30 PM Leechburg Blue Devils (0-3)   @.   Avonworth Antelopes (2-1)
9/24 D-7 7:30 PM Beaver Falls Tigers (2-1)   @.   Waynesburg Central Raiders (0-3)
9/24 D-7 7:30 PM Norwin Knights (1-2)   @.   Hempfield (Youngwood) Spartans (0-3)
9/24 D-7 7:30 PM Hampton Talbots (0-3)   @.   Valley Vikings (0-3)
9/24 D-7 7:30 PM Summit Academy Knights (2-1)   @.   West Shamokin Wolves (0-3)
9/24 D-7 7:30 PM Burrell Buccaneers (2-1)   @.   Freeport Yellowjackets (2-1)
9/25 D-7 12:00 PM Pittsburgh North Catholic Trojans (2-1)   @.   Riverview Raiders (3-0)
9/25 D-7 12:30 PM Elizabeth-Forward Warriors (0-3)   @.   Ambridge Bridgers (0-3)
9/25 D-7 12:30 PM Union Area Scotties (1-2)   @.   South Side Area Rams (0-3)
9/25 D-7 12:30 PM Shenango Wildcats (2-1)   @.   Western Beaver Golden Beavers (1-2)
9/25 D-7 1:00 PM Wilkinsburg Tigers (0-3)   @.   Our Lady of the Sacred Heart Chargers (0-3)
9/25 D-7 1:30 PM Steel Valley Ironmen (2-1)   @.   Burgettstown Blue Devils (1-2)
9/25 D-7 7:30 PM Bentworth Bearcats (0-3)   @.   Serra Catholic Eagles (0-3)
9/23 D-8 6:00 PM Westinghouse Bulldogs (1-2)   @.   Brashear Bulls (1-2)
9/24 D-8 3:30 PM Perry Traditional Academy Commodores (2-1)   @.   Oliver Bears (0-3)
9/24 D-8 7:30 PM Peabody Highlanders (0-3)   @.   Taylor Allderdice Dragons (2-1)
9/24 D-8 7:30 PM Carrick Raiders (1-2)   @.   Howland (OH)
9/25 D-8 12:00 PM Schenley Spartans (1-2)   @.   Langley Mustangs (2-1)
9/24 D-9 7:00 PM Clarion-Limestone Lions (1-2)   @.   Punxsutawney Chucks (3-0)
9/24 D-9 7:00 PM Otto-Eldred Terrors (0-3)   @.   Curwensville Area Golden Tide (3-0)
9/24 D-9 7:00 PM Bradford Area Owls (3-0)   @.   Fort LeBoeuf Bison (1-2)
9/24 D-9 7:00 PM Karns City Gremlins (1-2)   @.   Keystone Panthers (1-2)
9/24 D-9 7:00 PM Union Golden Knights (0-3)   @.   Maplewood Tigers (3-0)
9/24 D-9 7:00 PM Kane Area Wolves (1-2)   @.   Smethport Area Hubbers (1-2)
9/24 D-9 7:00 PM Saint Marys Flying Dutch (1-2)   @.   Clarion Area Bobcats (2-1)
9/24 D-9 7:00 PM DuBois Area Beavers (1-2)   @.   Franklin Knights (2-1)
9/24 D-9 7:00 PM Ridgway Elkers (0-3)   @.   Cameron County Raiders (1-2)
9/24 D-9 7:00 PM Redbank Valley Bulldogs (3-0)   @.   Moniteau Warriors (1-2)
9/24 D-9 7:00 PM Clearfield Area Bisons (3-0)   @.   Indian Valley Warriors (3-0)
9/24 D-9 7:00 PM Port Allegany Gators (1-2)   @.   Elk County Catholic Crusaders (3-0)
9/24 D-9 7:30 PM Coudersport Falcons (2-1)   @.   Brockway Rovers (3-0)
9/25 D-9 12:30 PM Allegheny-Clarion Valley Falcons (0-3)   @.   Brookville Raiders (3-0)
9/25 D-9 1:30 PM Johnsonburg Rams (2-1)   @.   Sheffield Area Wolverines (1-2)
9/24 D-10 7:00 PM Erie Strong Vincent Colonels (2-1)   @.   Warren Area Dragons (3-0)
9/24 D-10 7:00 PM Harbor Creek Huskies (0-3)   @.   North East Grapepickers (2-1)
9/24 D-10 7:00 PM Reynolds Raiders (0-3)   @.   Wilmington Area Greyhounds (3-0)
9/24 D-10 7:00 PM DuBois Area Beavers (1-2)   @.   Franklin Knights (2-1)
9/24 D-10 7:00 PM Grove City Eagles (3-0)   @.   Greenville Trojans (1-2)
9/24 D-10 7:00 PM Oil City Oilers (3-0)   @.   Corry Area Beavers (2-1)
9/24 D-10 7:00 PM Union City Area Bears (1-1)   @.   Cochranton Cardinals (0-3)
9/24 D-10 7:00 PM Girard Yellowjackets (1-2)   @.   Northwestern Wildcats (2-1)
9/24 D-10 7:00 PM Mercyhurst Prep Lakers (3-0)   @.   Eisenhower Knights (0-3)
9/24 D-10 7:00 PM Conneaut Valley Indians (1-2)   @.   Conneaut Lake Indians (0-3)
9/24 D-10 7:00 PM Slippery Rock Rockets (0-3)   @.   Meadville Bulldogs (0-3)
9/24 D-10 7:00 PM General McLane Lancers (2-1)   @.   Seneca Bobcats (1-2)
9/24 D-10 7:00 PM Sharpsville Blue Devils (3-0)   @.   West Middlesex Big Red (2-1)
9/24 D-10 7:00 PM Farrell Steelers (3-0)   @.   Hickory Hornets (2-1)
9/24 D-10 7:00 PM Sharon Tigers (2-1)   @.   Titusville Rockets (0-3)
9/24 D-10 7:00 PM Fairview Tigers (2-1)   @.   North Cambria Colts (1-2)
9/24 D-10 7:00 PM Iroquois Braves (1-2)   @.   Youngsville Eagles (0-3)
9/25 D-10 12:00 PM Mercer Area Mustangs (0-3)   @.   Kennedy Catholic Golden Eagles (0-3)
9/25 D-10 2:00 PM Erie Cathedral Prep Ramblers (2-1)   @.   Canisius (NY)
9/25 D-10 7:00 PM Saegertown Panthers (3-0)   @.   Cambridge Springs Blue Devils (2-1)
9/25 D-10 7:00 PM Erie Central Tech Falcons (0-3)   @.   Erie East Warriors (0-2)
9/25 D-10 7:00 PM Linesville Lions (2-1)   @.   Lakeview Sailors (3-0)

Follow WesternPAFootball.net on Twitter @WPAFootball

Leave a Reply



EasternPAFootball.com - Your source for High School Football in Eastern PAWesternPAFootball.net - Your source for High School Football in Western PA

Web
WesternPAFootball
logo logo







WesternPAFootball - Your source for High School Football in Western PA

Main | Advertising | Contact us
Powered by Lehigh Valley Sites

DHTML Menu By Milonic JavaScript

Copyright 2007-2016 WesternPAFootball.net. No portion of this website may be reproduced or duplicated without the express written consent of WesternPAFootball.net.