EasternPAFootball - Your source for 
High School Football in Eastern PA









EasternPAFootball.com - Your source for High School Football in Eastern PAEasternPAFootball.com - Your source for High School Football in Eastern PA
EasternPAFootball.com - Your source for High School Football in Eastern PAEasternPAFootball.com - Your source for High School Football in Eastern PA

Week 3 Master Schedule List 2010

Written by: on Sunday, September 12th, 2010
9/17 D-5 7:00 PM Northern Bedford Panthers (2-0)   @.   Everett Warriors (0-2)
9/17 D-5 7:00 PM North Star Cougars (1-1)   @.   Berlin-Brothersvalley Mountaineers (2-0)
9/17 D-5 7:00 PM Chestnut Ridge Lions (2-0)   @.   Windber Ramblers (2-0)
9/18 D-5 1:00 PM Conemaugh Township Indians (2-0)   @.   Blacklick Valley Vikings (1-1)
9/17 D-6 7:00 PM Central Martinsburg Scarlet Dragons (0-2)   @.   Central Mountain Wildcats (0-2)
9/17 D-6 7:00 PM Altoona Area Mountain Lions (0-2)   @.   Fox Chapel Foxes (0-2)
9/17 D-6 7:00 PM Purchase Line Red Dragons (0-2)   @.   United Lions (2-0)
9/17 D-6 7:00 PM Conemaugh Valley Blue Jays (0-2)   @.   Shade Panthers (1-1)
9/17 D-6 7:00 PM Ligonier Valley Rams (2-0)   @.   Penns Manor Comets (2-0)
9/17 D-6 7:00 PM State College Area Little Lions (0-2)   @.   Our Lady of Good Counsel (MD)
9/17 D-6 7:00 PM Claysburg-Kimmel Bulldogs (1-1)   @.   Bellwood-Antis Blue Devils (1-1)
9/17 D-6 7:00 PM Juniata Indians (2-0)   @.   Phillipsburg-Osceola Mounties (0-2)
9/17 D-6 7:00 PM Laurel Valley Rams   @.   Homer-Center Wildcats (0-2)
9/17 D-6 7:00 PM Penn Cambria Panthers (2-0)   @.   Central Cambria Red Devils (2-0)
9/17 D-6 7:00 PM Williamsburg Blue Pirates (0-2)   @.   Southern Huntingdon Rockets (1-1)
9/17 D-6 7:00 PM Huntingdon Area Bearcats (2-0)   @.   Lewistown Area Panthers (0-2)
9/17 D-6 7:00 PM North Cambria Colts (1-1)   @.   Marion Center Stingers (0-2)
9/17 D-6 7:00 PM Blairsville Bobcats (0-2)   @.   Saltsburg Trojans (1-1)
9/17 D-6 7:00 PM Westmont Hilltop Hilltoppers (0-2)   @.   Greater Johnstown Trojans (2-0)
9/17 D-6 7:00 PM Glendale Vikings (1-1)   @.   West Branch Warriors (0-2)
9/17 D-6 7:00 PM Mount Union Area Trojans (1-1)   @.   Tussey Mountain Titians (1-1)
9/17 D-6 7:00 PM Bishop McCort Crushers (0-2)   @.   Somerset Area Golden Eagles (0-2)
9/17 D-6 7:00 PM Tyrone Golden Eagles (2-0)   @.   Bellefonte Red Raiders (2-0)
9/17 D-6 7:00 PM Forest Hills Rangers (2-0)   @.   Bishop Carroll Huskies (2-0)
9/17 D-6 7:00 PM Moshannon Valley Black Knights (1-1)   @.   Juniata Valley Hornets (2-0)
9/17 D-6 7:00 PM Indian Valley Warriors (2-0)   @.   Bald Eagle Area Eagles (1-1)
9/17 D-6 7:00 PM Richland Township Rams (0-2)   @.   Bedford Bisons (1-1)
9/17 D-6 7:00 PM Ferndale Yellowjackets (0-2)   @.   Meyersdale Area Red Raiders (0-2)
9/18 D-6 1:00 PM Portage Area Mustangs (2-0)   @.   Rockwood Area Rockets (0-2)
9/18 D-6 7:00 PM Cambria Heights Highlanders (0-2)   @.   Bishop Guilfoyle Marauders (1-1)
9/16 D-7 7:00 PM Mars Area Planets (1-1)   @.   Hampton Talbots (0-2)
9/16 D-7 7:30 PM Freeport Yellowjackets (1-1)   @.   Shady Side Academy Indians (1-1)
9/17 D-7 7:00 PM Rochester Rams (2-0)   @.   Union Area Scotties (1-1)
9/17 D-7 7:00 PM Elizabeth-Forward Warriors (0-2)   @.   Chartiers Valley Colts (0-2)
9/17 D-7 7:00 PM Western Beaver Golden Beavers (1-1)   @.   Cornell Raiders (2-0)
9/17 D-7 7:00 PM Ringgold Rams (2-0)   @.   Hollidaysburg Golden Tigers (2-0)
9/17 D-7 7:00 PM Plum Mustangs (2-0)   @.   Woodland Hills Wolverines (0-2)
9/17 D-7 7:00 PM Derry Area Trojans (0-2)   @.   Laurel Highlands Mustangs (0-2)
9/17 D-7 7:00 PM Mohawk Area Warriors (0-2)   @.   Freedom Bulldogs (0-2)
9/17 D-7 7:00 PM Franklin Regional Panthers (1-1)   @.   Albert Gallatin Colonials (0-2)
9/17 D-7 7:00 PM New Castle Red Hurricanes (2-0)   @.   Central Valley Warriors (1-1)
9/17 D-7 7:00 PM South Fayette Lions (2-0)   @.   Steel Valley Ironmen (2-0)
9/17 D-7 7:00 PM Neshannock Lancers (2-0)   @.   Sto-Rox Vikings (2-0)
9/17 D-7 7:00 PM Altoona Area Mountain Lions (0-2)   @.   Fox Chapel Foxes (0-2)
9/17 D-7 7:00 PM Moon Area Tigers (1-1)   @.   Hopewell Vikings (1-1)
9/17 D-7 7:00 PM Beaver Area Bobcats (2-0)   @.   New Brighton Lions (1-1)
9/17 D-7 7:00 PM Uniontown Red Raiders (1-1)   @.   Greensburg-Salem Golden Lions (2-0)
9/17 D-7 7:30 PM Montour Spartans (2-0)   @.   Ambridge Bridgers (0-2)
9/17 D-7 7:30 PM Trinity (7) Hillers (2-0)   @.   Belle Vernon Area Leopards (1-1)
9/17 D-7 7:30 PM Gateway Gators (0-2)   @.   Greater Latrobe Wildcats (2-0)
9/17 D-7 7:30 PM North Hills Indians (2-0)   @.   Pine-Richland Rams (0-2)
9/17 D-7 7:30 PM Burgettstown Blue Devils (1-1)   @.   South Allegheny Gladiators (0-2)
9/17 D-7 7:30 PM Keystone Oaks Eagles (2-0)   @.   Quaker Valley Quakers (0-2)
9/17 D-7 7:30 PM East Allegheny Wildcats (1-1)   @.   Southmoreland Scotties (1-1)
9/17 D-7 7:30 PM Monessen Greyhounds (2-0)   @.   Carmichaels Mighty Mikes (1-1)
9/17 D-7 7:30 PM North Allegheny Tigers (2-0)   @.   Upper Saint Clair Panthers (2-0)
9/17 D-7 7:30 PM Brownsville Falcons (1-1)   @.   Yough Cougars (0-2)
9/17 D-7 7:30 PM West Shamokin Wolves (0-2)   @.   Burrell Buccaneers (1-1)
9/17 D-7 7:30 PM Jefferson-Morgan Rockets (2-0)   @.   Frazier Commodores (1-1)
9/17 D-7 7:30 PM South Park Eagles (0-2)   @.   West Mifflin Titians (1-1)
9/17 D-7 7:30 PM Our Lady of the Sacred Heart Chargers (0-2)   @.   Springdale Dynamos (1-1)
9/17 D-7 7:30 PM Fort Cherry Rangers (0-2)   @.   Avella Area Eagles (0-2)
9/17 D-7 7:30 PM Bethlehem-Center Bulldogs (2-0)   @.   Mapletown Maples (0-2)
9/17 D-7 7:30 PM Highlands Golden Rams (2-0)   @.   Indiana Little Indians (2-0)
9/17 D-7 7:30 PM West Allegheny Indians (2-0)   @.   Blackhawk Cougars (2-0)
9/17 D-7 7:30 PM Clairton Bears (2-0)   @.   Carlynton Cougars (0-2)
9/17 D-7 7:30 PM Pittsburgh Central Catholic Vikings (2-0)   @.   Kiski Area Cavaliers (0-2)
9/17 D-7 7:30 PM Erie McDowell Trojans (2-0)   @.   Seneca Valley Raiders (2-0)
9/17 D-7 7:30 PM Ford City Sabers (2-0)   @.   Deer Lakes Lancers (1-1)
9/17 D-7 7:30 PM Seton-LaSalle Rebels (2-0)   @.   Washington Little Prexies (1-1)
9/17 D-7 7:30 PM Bethel Park Blackhawks (1-1)   @.   Shaler Area Titans (1-1)
9/17 D-7 7:30 PM Mount Lebanon Blue Devils (2-0)   @.   Penn Hills Indians (1-1)
9/17 D-7 7:30 PM Hempfield (Youngwood) Spartans (0-2)   @.   Penn-Trafford Warriors (1-1)
9/17 D-7 7:30 PM Valley Vikings (0-2)   @.   Knoch Knights (2-0)
9/17 D-7 7:30 PM Norwin Knights (0-2)   @.   Baldwin Highlanders (1-1)
9/17 D-7 7:30 PM Laurel Spartans (1-1)   @.   Beaver Falls Tigers (1-1)
9/17 D-7 7:30 PM Ellwood City Wolverines (2-0)   @.   Mount Pleasant Area Vikings (2-0)
9/17 D-7 7:30 PM Serra Catholic Eagles (0-2)   @.   Chartiers-Houston Buccaneers (2-0)
9/17 D-7 7:30 PM Greensburg Central Cath. Centurions (2-0)   @.   Charleroi Cougars (0-2)
9/17 D-7 7:30 PM Butler Golden Tornado (0-2)   @.   Canon-McMillan Big Macs (0-2)
9/17 D-7 7:30 PM Northgate Flames (1-1)   @.   Bishop Canevin Crusaders (2-0)
9/17 D-7 7:30 PM Kittanning Wildcats (0-2)   @.   Peters Township Indians (1-1)
9/17 D-7 7:30 PM Avonworth Antelopes (1-1)   @.   Wilkinsburg Tigers (0-2)
9/17 D-7 7:30 PM Montour Spartans (2-0)   @.   Ambridge Bridgers (0-2)
9/17 D-7 7:30 PM Gateway Gators (0-2)   @.   Greater Latrobe Wildcats (2-0)
9/17 D-7 7:30 PM Trinity (7) Hillers (2-0)   @.   Belle Vernon Area Leopards (1-1)
9/17 D-7 7:30 PM Burgettstown Blue Devils (1-1)   @.   South Allegheny Gladiators (0-2)
9/17 D-7 7:30 PM North Hills Indians (2-0)   @.   Pine-Richland Rams (0-2)
9/18 D-7 12:00 PM Aliquippa Quips (2-0)   @.   Riverside (Ellwood City) Panthers (1-1)
9/18 D-7 12:00 PM West Greene Pioneers (0-2)   @.   Geibel Catholic Gators (0-2)
9/18 D-7 12:00 PM California Trojans (2-0)   @.   Riverview Raiders (2-0)
9/18 D-7 12:30 PM Apollo-Ridge Vikings (0-2)   @.   Summit Academy Knights (1-1)
9/18 D-7 7:00 PM South Side Area Rams (0-2)   @.   Shenango Wildcats (1-1)
9/16 D-8 6:00 PM Brashear Bulls (1-1)   @.   Taylor Allderdice Dragons (1-1)
9/17 D-8 3:30 PM Carrick Raiders (0-2)   @.   Westinghouse Bulldogs (1-1)
9/17 D-8 7:30 PM Peabody Highlanders (0-2)   @.   Perry Traditional Academy Commodores (1-1)
9/18 D-8 12:00 PM Oliver Bears (0-2)   @.   Schenley Spartans (0-2)
9/18 D-8 7:00 PM Langley Mustangs (2-0)   @.   Erie East Warriors (0-2)
9/17 D-9 7:00 PM DuBois Area Beavers (0-2)   @.   Slippery Rock Rockets (0-2)
9/17 D-9 7:00 PM Kane Area Wolves (1-1)   @.   Cameron County Raiders (0-2)
9/17 D-9 7:00 PM Sheffield Area Wolverines (0-2)   @.   Ridgway Elkers (0-2)
9/17 D-9 7:00 PM Clarion Area Bobcats (1-1)   @.   Union Golden Knights (0-2)
9/17 D-9 7:00 PM Johnsonburg Rams (1-1)   @.   Otto-Eldred Terrors (0-2)
9/17 D-9 7:00 PM Redbank Valley Bulldogs (2-0)   @.   Allegheny-Clarion Valley Falcons (0-2)
9/17 D-9 7:00 PM Elk County Catholic Crusaders (2-0)   @.   Coudersport Falcons (2-0)
9/17 D-9 7:00 PM Punxsutawney Chucks (2-0)   @.   Saint Marys Flying Dutch (1-1)
9/17 D-9 7:00 PM Clearfield Area Bisons (2-0)   @.   Penns Valley Rams (0-2)
9/17 D-9 7:00 PM Port Allegany Gators (1-1)   @.   Curwensville Area Golden Tide (2-0)
9/17 D-9 7:00 PM Brookville Raiders (2-0)   @.   Moniteau Warriors (1-1)
9/17 D-9 7:00 PM Karns City Gremlins (1-1)   @.   Wilmington Area Greyhounds (2-0)
9/17 D-9 7:30 PM Smethport Area Hubbers (1-1)   @.   Brockway Rovers (2-0)
9/17 D-9 7:30 PM Keystone Panthers (0-2)   @.   Clarion-Limestone Lions (1-1)
9/18 D-9 1:00 PM Bradford Area Owls (2-0)   @.   Erie Central Tech Falcons (0-2)
9/16 D-10 7:00 PM North East Grapepickers (1-1)   @.   Fairview Tigers (2-0)
9/17 D-10 7:00 PM Cochranton Cardinals (0-2)   @.   Saegertown Panthers (2-0)
9/17 D-10 7:00 PM DuBois Area Beavers (0-2)   @.   Slippery Rock Rockets (0-2)
9/17 D-10 7:00 PM Farrell Steelers (2-0)   @.   Mercer Area Mustangs (0-2)
9/17 D-10 7:00 PM Lakeview Sailors (2-0)   @.   Conneaut Valley Indians (1-1)
9/17 D-10 7:00 PM Cambridge Springs Blue Devils (2-0)   @.   Mercyhurst Prep Lakers (2-0)
9/17 D-10 7:00 PM Kennedy Catholic Golden Eagles (0-2)   @.   Linesville Lions (1-1)
9/17 D-10 7:00 PM West Middlesex Big Red (1-1)   @.   Reynolds Raiders (0-2)
9/17 D-10 7:00 PM Erie Cathedral Prep Ramblers (1-1)   @.   Erie Strong Vincent Colonels (2-0)
9/17 D-10 7:00 PM Harbor Creek Huskies (0-2)   @.   General McLane Lancers (1-1)
9/17 D-10 7:00 PM Titusville Rockets (0-2)   @.   Greenville Trojans (0-2)
9/17 D-10 7:00 PM Eisenhower Knights (0-2)   @.   Iroquois Braves (0-2)
9/17 D-10 7:00 PM Girard Yellowjackets (1-1)   @.   Oil City Oilers (2-0)
9/17 D-10 7:00 PM Sharon Tigers (1-1)   @.   Hickory Hornets (2-0)
9/17 D-10 7:00 PM Corry Area Beavers (1-1)   @.   Meadville Bulldogs (0-2)
9/17 D-10 7:00 PM Franklin Knights (2-0)   @.   Grove City Eagles (2-0)
9/17 D-10 7:00 PM Northwestern Wildcats (1-1)   @.   Seneca Bobcats (1-1)
9/17 D-10 7:00 PM Fort LeBoeuf Bison (1-1)   @.   Warren Area Dragons (2-0)
9/17 D-10 7:30 PM Erie McDowell Trojans (2-0)   @.   Seneca Valley Raiders (2-0)
9/18 D-10 7:00 PM Youngsville Eagles (0-2)   @.   Maplewood Tigers (2-0)
9/18 D-10 7:00 PM Conneaut Lake Indians (0-2)   @.   Sharpsville Blue Devils (2-0)

Follow WesternPAFootball.net on Twitter @WPAFootball

Leave a Reply



EasternPAFootball.com - Your source for High School Football in Eastern PAWesternPAFootball.net - Your source for High School Football in Western PA

Web
WesternPAFootball
logo logo







WesternPAFootball - Your source for High School Football in Western PA

Main | Advertising | Contact us
Powered by Lehigh Valley Sites

DHTML Menu By Milonic JavaScript

Copyright 2007-2016 WesternPAFootball.net. No portion of this website may be reproduced or duplicated without the express written consent of WesternPAFootball.net.