EasternPAFootball - Your source for 
High School Football in Eastern PA









EasternPAFootball.com - Your source for High School Football in Eastern PAEasternPAFootball.com - Your source for High School Football in Eastern PA
EasternPAFootball.com - Your source for High School Football in Eastern PAEasternPAFootball.com - Your source for High School Football in Eastern PA

Week 3 Master Schedule list

Written by: on Sunday, September 13th, 2009

District 5

09-18 District 5 Chestnut Ridge Lions   @. Conemaugh Township Indians 7:00 pm
09-18 District 5 Windber Ramblers   @. Portage Area Mustangs 7:00 pm
09-18 District 5 Bedford Bisons   @. Forest Hills Rangers 7:00 pm
09-18 District 5 Tussey Mountain Titians   @. Mount Union Trojans 7:00 pm
09-18 District 5 Shade Panthers   @. Berlin-Brothersvalley Mountaineers 7:00 pm
09-18 District 5 Meyersdale Area Red Raiders   @. North Star Cougars 7:00 pm
09-18 District 5 Everett Warriors   @. Northern Bedford Panthers 7:00 pm
09-19 District 5 Rockwood Area Rockets   @. Conemaugh Valley Blue Jays 1:00 pm

District 6

09-18 District 6 Bishop Guilfoyle Marauders   @. Cambria Heights Highlanders 7:00 pm
09-18 District 6 Juniata Valley Hornets   @. Moshannon Valley Black Knights 7:00 pm
09-18 District 6 Altoona Area Mountain Lions   @. Cumberland Valley Eagles 7:00 pm
09-18 District 6 Southern Huntingdon Rockets   @. Williamsburg Blue Pirates 7:00 pm
09-18 District 6 Bishop Carroll Huskies   @. Richland Township Rams 7:00 pm
09-18 District 6 State College Area Little Lions   @. Central Dauphin Rams 7:00 pm
09-18 District 6 Somerset Area Golden Eagles   @. Bishop McCort Crushers 7:00 pm
09-18 District 6 Bellwood-Antis Blue Devils   @. Claysburg-Kimmel Bulldogs 7:00 pm
09-18 District 6 Huntingdon Area Bearcats   @. Penns Valley Rams 7:00 pm
09-18 District 6 Penns Manor Comets   @. Saltsburg Trojans 7:00 pm
09-18 District 6 Bald Eagle Area Eagles   @. Saint Marys Flying Dutch 7:00 pm
09-18 District 6 Homer-Center Wildcats   @. Marion Center Stingers 7:00 pm
09-18 District 6 Central Martinsburg Scarlet Dragons   @. Bellefonte Red Raiders 7:00 pm
09-18 District 6 Central Mountain Wildcats   @. Tyrone Golden Eagles 7:00 pm
09-18 District 6 Central Cambria Red Devils   @. Penn Cambria Panthers 7:00 pm
09-18 District 6 Ligonier Valley Mounties   @. Blairsville Bobcats 7:00 pm
09-18 District 6 Lewistown Area Panthers   @. Phillipsburg-Osceola Mounties 7:00 pm
09-18 District 6 West Branch Warriors   @. Glendale Vikings 7:00 pm
09-18 District 6 Laurel Valley Rams   @. Purchase Line Red Dragons 7:00 pm
09-18 District 6 Hollidaysburg Golden Tigers   @. West Chester Henderson Warriors 7:00 pm
09-18 District 6 United Lions   @. Northern Cambria Colts 7:00 pm
09-19 District 6 Greater Johnstown Trojans   @. Westmont Hilltop Hilltoppers 1:00 pm
09-19 District 6 Blacklick Valley Vikings   @. Ferndale Yellowjackets 1:00 pm

District 7

09-18 District 7 (WPIAL) Steel Valley Ironmen   @. Cornell Raiders 7:00 pm
09-18 District 7 (WPIAL) Western Beaver Golden Beavers   @. Monaca Indians 7:00 pm
09-18 District 7 (WPIAL) Aliquippa Quips   @. Beaver Falls Tigers 7:00 pm
09-18 District 7 (WPIAL) Riverside (Ellwood City) Panthers   @. Mohawk Area Warriors 7:00 pm
09-18 District 7 (WPIAL) Southmoreland Scotties   @. Ringgold Rams 7:00 pm
09-18 District 7 (WPIAL) Union Area Scotties   @. Rochester Rams 7:00 pm
09-18 District 7 (WPIAL) West Mifflin Titians   @. Elizabeth-Forward Warriors 7:00 pm
09-18 District 7 (WPIAL) Shenango Wildcats   @. Neshannock Lancers 7:00 pm
09-18 District 7 (WPIAL) Belle Vernon Area Leopards   @. Chartiers Valley Colts 7:00 pm
09-18 District 7 (WPIAL) New Brighton Lions   @. Center Trojans 7:00 pm
09-18 District 7 (WPIAL) Washington Little Prexies   @. Greensburg Central Catholic Centurions 7:00 pm
09-18 District 7 (WPIAL) Butler Golden Tornado   @. Penn Hills Indians 7:30 pm
09-18 District 7 (WPIAL) Seton-LaSalle Rebels   @. Bishop Canevin Crusaders 7:30 pm
09-18 District 7 (WPIAL) Wilkinsburg Tigers   @. Riverview Raiders 7:30 pm
09-18 District 7 (WPIAL) Fox Chapel Foxes   @. Franklin Regional Panthers 7:30 pm
09-18 District 7 (WPIAL) Baldwin Highlanders   @. Seneca Valley Raiders 7:30 pm
09-18 District 7 (WPIAL) Mount Pleasant Area Vikings   @. Waynesburg Central Raiders 7:30 pm
09-18 District 7 (WPIAL) Hampton Talbots   @. Shaler Area Titans 7:30 pm
09-18 District 7 (WPIAL) Upper Saint Clair Panthers   @. North Allegheny Tigers 7:30 pm
09-18 District 7 (WPIAL) Brentwood Spartans   @. Avonworth Antelopes 7:30 pm
09-18 District 7 (WPIAL) Serra Catholic Eagles   @. Burgettstown Blue Devils 7:30 pm
09-18 District 7 (WPIAL) Greater Latrobe Wildcats   @. Gateway Gators 7:30 pm
09-18 District 7 (WPIAL) Ellwood City Wolverines   @. Montour Spartans 7:30 pm
09-18 District 7 (WPIAL) Springdale Dynamos   @. Pittsburgh North Catholic Trojans 7:30 pm
09-18 District 7 (WPIAL) Greensburg-Salem Golden Lions   @. Albert Gallatin Colonials 7:30 pm
09-18 District 7 (WPIAL) Uniontown Red Raiders   @. Derry Area Trojans 7:30 pm
09-18 District 7 (WPIAL) Blackhawk Cougars   @. New Castle Red Hurricanes 7:30 pm
09-18 District 7 (WPIAL) Knoch Knights   @. Peters Township Indians 7:30 pm
09-18 District 7 (WPIAL) West Shamokin Wolves   @. Valley Vikings 7:30 pm
09-18 District 7 (WPIAL) Deer Lakes Lancers   @. Ford City Sabers 7:30 pm

09-18 District 7 (WPIAL) McKeesport Area Tigers   @. Connellsville Falcons 7:30 pm
09-18 District 7 (WPIAL) Geibel Catholic Gators   @. Jefferson-Morgan Rockets 7:30 pm
09-18 District 7 (WPIAL) Bethlehem-Center Bulldogs   @. Carmichaels Mighty Mikes 7:30 pm
09-18 District 7 (WPIAL) Plum Mustangs   @. Mars Area Planets 7:30 pm
09-18 District 7 (WPIAL) Keystone Oaks Eagles   @. South Fayette Lions 7:30 pm
09-18 District 7 (WPIAL) Chartiers-Houston Buccaneers   @. Avella Area Eagles 7:30 pm
09-18 District 7 (WPIAL) South Park Eagles   @. Northgate Flames 7:30 pm
09-18 District 7 (WPIAL) McGuffey Highlanders   @. East Allegheny Wildcats 7:30 pm
09-18 District 7 (WPIAL) Freeport Yellowjackets   @. Apollo-Ridge Vikings 7:30 pm
09-18 District 7 (WPIAL) Trinity (7) Hillers   @. Thomas Jefferson Jaguars 7:30 pm
09-18 District 7 (WPIAL) Bethel Park Blackhawks   @. North Hills Indians 7:30 pm
09-18 District 7 (WPIAL) Kiski Area Cavaliers   @. Indiana Little Indians 7:30 pm
09-18 District 7 (WPIAL) Jeannette Jayhawks   @. South Allegheny Gladiators 7:30 pm
09-18 District 7 (WPIAL) West Greene Pioneers   @. California Trojans 7:30 pm
09-18 District 7 (WPIAL) Charleroi Cougars   @. Brownsville Falcons 7:30 pm
09-18 District 7 (WPIAL) Mapletown Maples   @. Monessen Greyhounds 7:30 pm
09-18 District 7 (WPIAL) Summit Academy Knights   @. Burrell Buccaneers 7:30 pm
09-18 District 7 (WPIAL) Bentworth Bearcats   @. Fort Cherry Rangers 7:30 pm
09-18 District 7 (WPIAL) Penn-Trafford Warriors   @. Hempfield (Youngwood) Spartans 7:30 pm
09-18 District 7 (WPIAL) Hopewell Vikings   @. Ambridge Bridgers 7:30 pm
09-18 District 7 (WPIAL) West Allegheny Indians   @. Moon Area Tigers 7:30 pm
09-18 District 7 (WPIAL) Canon-McMillan Big Macs   @. Woodland Hills Wolverines 7:30 pm
09-18 District 7 (WPIAL) Shady Side Academy Indians   @. Kittanning Wildcats 7:30 pm
09-18 District 7 (WPIAL) Leechburg Blue Devils   @. Carlynton Cougars 7:30 pm
09-18 District 7 (WPIAL) Yough Cougars   @. Laurel Highlands Mustangs 7:30 pm
09-18 District 7 (WPIAL) Frazier Commodores   @. Clairton Bears 7:30 pm
09-18 District 7 (WPIAL) Sto-Rox Vikings   @. Quaker Valley Quakers 7:30 pm
09-18 District 7 (WPIAL) Highlands Golden Rams   @. Pine-Richland Rams 7:30 pm
09-19 District 7 (WPIAL) Laurel Spartans   @. South Side Area Rams 12:30 pm
09-19 District 7 (WPIAL) Mount Lebanon Blue Devils   @. Pittsburgh Central Catholic Vikings 2:00 pm

09-19 District 7 (WPIAL) Freedom Bulldogs   @. Beaver Area Bobcats 7:30 pm

District 8

09-17 District 8 Langley Mustangs   @. Peabody Highlanders 3:30 pm
09-17 District 8 Carrick Raiders   @. Perry Traditional Academy Commodores 7:30 pm
09-18 District 8 Taylor Allderdice Dragons   @. Oliver Bears 3:30 pm
09-18 District 8 Brashear Bulls   @. Schenley Spartans 7:30 pm
09-18 District 8 Westinghouse Bulldogs   @. Harrison Central (OH) 7:30 pm

District 9

09-18 District 9 Elk County Catholic Crusaders   @. Smethport Area Hubbers 7:00 pm
09-18 District 9 Clarion Area Bobcats   @. Keystone Panthers 7:00 pm
09-18 District 9 Coudersport Falcons   @. Curwensville Area Golden Tide 7:00 pm
09-18 District 9 Union Golden Knights   @. Redbank Valley Bulldogs 7:00 pm
09-18 District 9 Clearfield Area Bisons   @. Indian Valley Warriors 7:00 pm
09-18 District 9 Otto-Eldred Terrors   @. Ridgway Elkers 7:00 pm
09-18 District 9 Clarion-Limestone Lions   @. Allegheny-Clarion Valley Falcons 7:00 pm
09-18 District 9 Moniteau Warriors   @. Punxsutawney Chucks 7:00 pm
09-18 District 9 Cameron County Raiders   @. Brockway Rovers 7:00 pm
09-18 District 9 Brookville Raiders   @. Karns City Gremlins 7:00 pm
09-19 District 9 DuBois Area Beavers   @. Erie Cathedral Prep Ramblers 12:00 pm
09-19 District 9 Johnsonburg Rams   @. Port Allegany Gators 1:30 pm
09-19 District 9 Kane Area Wolves   @. Sheffield Area Wolverines 1:30 pm

District 10

09-17 District 10 Oil City Oilers   @. Sharon Tigers 7:00 pm
09-17 District 10 Eisenhower Knights   @. Harbor Creek Youth Spartans 7:00 pm
09-18 District 10 Fort LeBoeuf Bison   @. Northwestern Wildcats 7:00 pm
09-18 District 10 Kennedy Catholic Golden Eagles   @. Mercer Area Mustangs 7:00 pm
09-18 District 10 Cochranton Cardinals   @. Saegertown Panthers 7:00 pm
09-18 District 10 Fairview Tigers   @. Seneca Bobcats 7:00 pm
09-18 District 10 Hickory Hornets   @. Slippery Rock Rockets 7:00 pm
09-18 District 10 Cambridge Springs Blue Devils   @. Union City Area Bears 7:00 pm
09-18 District 10 North East Grapepickers   @. Harbor Creek Huskies 7:00 pm
09-18 District 10 Erie East Warriors   @. Meadville Bulldogs 7:00 pm
09-18 District 10 Greenville Trojans   @. Titusville Rockets 7:00 pm
09-18 District 10 Mercyhurst Prep Lakers   @. Youngsville Eagles 7:00 pm
09-18 District 10 Erie Central Tech Falcons   @. Bradford Area Owls 7:00 pm
09-18 District 10 Girard Yellowjackets   @. Corry Area Beavers 7:00 pm
09-18 District 10 Maplewood Tigers   @. General McLane Lancers 7:00 pm
09-18 District 10 Franklin Knights   @. Erie Strong Vincent Colonels 7:00 pm
09-18 District 10 Lakeview Sailors   @. Linesville Lions 7:00 pm
09-18 District 10 Conneaut Lake Indians   @. Conneaut Valley Indians 7:00 pm
09-18 District 10 Warren Area Dragons   @. Iroquois Braves 7:00 pm
09-18 District 10 Erie McDowell Trojans   @. Norwin Knights 7:30 pm
09-19 District 10 Reynolds Raiders   @. Farrell Steelers 7:00 pm
09-19 District 10 Grove City Eagles   @. Wilmington Area Greyhounds 7:00 pm
09-19 District 10 West Middlesex Big Red   @. Sharpsville Blue Devils 7:00 pm

Follow WesternPAFootball.net on Twitter @WPAFootball

Leave a Reply



EasternPAFootball.com - Your source for High School Football in Eastern PAWesternPAFootball.net - Your source for High School Football in Western PA

Web
WesternPAFootball
logo logo







WesternPAFootball - Your source for High School Football in Western PA

Main | Advertising | Contact us
Powered by Lehigh Valley Sites

DHTML Menu By Milonic JavaScript

Copyright 2007-2016 WesternPAFootball.net. No portion of this website may be reproduced or duplicated without the express written consent of WesternPAFootball.net.