EasternPAFootball - Your source for 
High School Football in Eastern PA









EasternPAFootball.com - Your source for High School Football in Eastern PAEasternPAFootball.com - Your source for High School Football in Eastern PA
EasternPAFootball.com - Your source for High School Football in Eastern PAEasternPAFootball.com - Your source for High School Football in Eastern PA

Week 10 Master Schedule list

Written by: on Sunday, October 26th, 2008

10-31 District 5 Berlin-Brothersvalley Mountaineers (3-6)   @.   Windber Ramblers (6-3)  7:00 pm
10-31 District 5 Bedford Bisons (1-8)   @.   Bishop McCort Crushers (9-0)  7:00 pm

11-01 District 5 Tussey Mountain Titians (4-5)   @.   Conemaugh Township Indians (6-3)  7:00 pm

10-31 District 6 Mount Union Trojans (6-3)   @.   Glendale Vikings (3-6)  7:00 pm
10-31 District 6 Bishop Carroll Huskies (5-4)   @.   Bishop Guilfoyle Marauders (5-4)  7:00 pm
10-31 District 6 Claysburg-Kimmel Bulldogs (4-5)   @.   Portage Area Mustangs (9-0)  7:00 pm
10-31 District 6 Central Martinsburg Scarlet Dragons (8-1)   @.   Tyrone Golden Eagles (8-1)  7:00 pm
10-31 District 6 Bellefonte Red Raiders (4-5)   @.   Bald Eagle Area Eagles (3-6)  7:00 pm
10-31 District 6 Central Cambria Red Devils (6-3)   @.   Somerset Area Golden Eagles (1-8)  7:00 pm
10-31 District 6 Ligonier Valley Mounties (3-6)   @.   North Star Cougars (8-1)  7:00 pm
10-31 District 6 Central Mountain Wildcats (5-4)   @.   Penns Valley Rams (1-8)  7:00 pm
10-31 District 6 Cambria Heights Highlanders (1-8)   @.   Richland Township Rams (4-5)  7:00 pm
10-31 District 6 Lewistown Area Panthers (0-9)   @.   Indian Valley Warriors (3-6)  7:00 pm
10-31 District 6 Phillipsburg-Osceola Mounties (2-7)   @.   Huntingdon Area Bearcats (6-3)  7:00 pm
10-31 District 6 Greater Johnstown Trojans (6-3)   @.   Penn Cambria Panthers (5-4)  7:00 pm
10-31 District 6 Hollidaysburg Golden Tigers (7-1)   @.   Dubois Area Beavers (5-4)  7:00 pm
10-31 District 6 Penns Manor Comets (5-4)   @.   Purchase Line Red Dragons (9-0)  7:00 pm
10-31 District 6 Bishop Guilfoyle Marauders (5-4)   @.   Bellwood-Antis Blue Devils (8-1)  7:00 pm
10-31 District 6 Ferndale Yellowjackets (1-8)   @.   Shade Panthers (0-8)  7:00 pm

11-01 District 6 Forest Hills Rangers (8-1)   @.   Westmont Hilltop Hilltoppers (3-6)  1:00 pm
11-01 District 6 Altoona Area Mountain Lions (3-6)   @.   Harrisburg Cougars (5-4)  1:00 pm
11-01 District 6 Laurel Valley Rams (6-3)   @.   Northern Cambria Colts (6-3)  7:00 pm
11-01 District 6 Blacklick Valley Vikings (6-3)   @.   Homer-Center Wildcats (6-3)  7:00 pm
11-01 District 6 Mount Union Trojans (6-3)   @.   Blairsville Bobcats (6-3)  7:00 pm
11-01 District 6 Bishop Carroll Huskies (5-4)   @.   Moshannon Valley Black Knights (8-1)  7:00 pm

10-31 District 7 (WPIAL) Brentwood Spartans (4-5)   @.   Clairton Bears (9-0)  7:30 pm
10-31 District 7 (WPIAL) Ringgold Rams (6-3)   @.   Blackhawk Cougars (8-1)  7:30 pm
10-31 District 7 (WPIAL) Fox Chapel Foxes (4-5)   @.   North Hills Indians (8-1)  7:30 pm
10-31 District 7 (WPIAL) Upper Saint Clair Panthers (6-3)   @.   McKeesport Area Tigers (7-2)  7:30 pm
10-31 District 7 (WPIAL) Mars Area Planets (6-3)   @.   Chartiers Valley Colts (7-2)  7:30 pm
10-31 District 7 (WPIAL) Bishop Canevin Crusaders (5-4)   @.   Shady Side Academy Indians (9-0)  7:30 pm
10-31 District 7 (WPIAL) Pittsburgh North Catholic Trojans (7-2)   @.   Fort Cherry Rangers (8-1)  7:30 pm
10-31 District 7 (WPIAL) East Allegheny Wildcats (7-2)   @.   Aliquippa Quips (7-2)  7:30 pm
10-31 District 7 (WPIAL) Uniontown Red Raiders (6-3)   @.   Thomas Jefferson Jaguars (8-1)  7:30 pm
10-31 District 7 (WPIAL) Laurel Highlands Mustangs (4-5)   @.   Highlands Golden Rams (9-0)  7:30 pm
10-31 District 7 (WPIAL) Beaver Area Bobcats (7-2)   @.   Sto-Rox Vikings (8-1)  7:30 pm
10-31 District 7 (WPIAL) Pine-Richland Rams (4-5)   @.   Penn Hills Indians (6-3)  7:30 pm
10-31 District 7 (WPIAL) Chartiers-Houston Buccaneers (6-3)   @.   Rochester Rams (8-1)  7:30 pm
10-31 District 7 (WPIAL) Trinity (7) Hillers (5-4)   @.   Indiana Little Indians (7-2)  7:30 pm
10-31 District 7 (WPIAL) Keystone Oaks Eagles (8-1)   @.   Ford City Sabers (8-1)  7:30 pm
10-31 District 7 (WPIAL) Penn-Trafford Warriors (4-5)   @.   Pittsburgh Central Catholic Vikings (7-2)  7:30 pm
10-31 District 7 (WPIAL) Center Trojans (7-2)   @.   Seton-LaSalle Rebels (8-1)  7:30 pm
10-31 District 7 (WPIAL) South Side Area Rams (6-3)   @.   Springdale Dynamos (6-3)  7:30 pm
10-31 District 7 (WPIAL) Hopewell Vikings (7-2)   @.   Greensburg-Salem Golden Lions (5-4)  7:30 pm
10-31 District 7 (WPIAL) Woodland Hills Wolverines (4-5)   @.   North Allegheny Tigers (5-4)  7:30 pm
10-31 District 7 (WPIAL) Mount Lebanon Blue Devils (2-7)   @.   Gateway Gators (9-0)  7:30 pm
10-31 District 7 (WPIAL) Carmichaels Mighty Mikes (5-4)   @.   Monaca Indians (8-1)  7:30 pm
10-31 District 7 (WPIAL) Shaler Area Titans (7-2)   @.   Canon-McMillan Big Macs (6-3)  7:30 pm
10-31 District 7 (WPIAL) Freeport Yellowjackets (6-3)   @.   Greensburg Central Catholic Centurions (9-0)  7:30 pm
10-31 District 7 (WPIAL) Western Beaver Golden Beavers (6-3)   @.   Bethlehem-Center Bulldogs (8-1)  7:30 pm
10-31 District 7 (WPIAL) Montour Spartans (5-4)   @.   Yough Cougars (5-4)  7:30 pm
10-31 District 7 (WPIAL) California Trojans (4-5)   @.   Avonworth Antelopes (8-0)  7:30 pm
10-31 District 7 (WPIAL) Serra Catholic Eagles (6-3)   @.   Monessen Greyhounds (6-3)  7:30 pm
10-31 District 7 (WPIAL) Franklin Regional Panthers (5-4)   @.   New Castle Red Hurricanes (6-3)  7:30 pm
10-31 District 7 (WPIAL) Valley Vikings (7-2)   @.   Jeannette Jayhawks (8-1)  7:30 pm
10-31 District 7 (WPIAL) Western Beaver Golden Beavers (6-3)   @.   Bethlehem-Center Bulldogs (8-1)  7:30 pm

10-30 District 8 Perry Traditional Academy Commodores (8-1)   @.   Schenley Spartans (6-3)  7:00 pm

10-31 District 8 Brashear Bulls (8-1)   @.   Langley Mustangs (4-4)  7:00 pm

10-31 District 9 Karns City Gremlins (8-1)   @.   Wilmington Area Greyhounds (9-0)  7:00 pm
10-31 District 9 Clarion-Limestone Lions (1-8)   @.   West Shamokin Wolves (0-9)  7:00 pm
10-31 District 9 Brookville Raiders (4-5)   @.   Punxsutawney Chucks (4-5)  7:00 pm
10-31 District 9 Bradford Area Owls (5-4)   @.   Corry Area Beavers (5-4)  7:00 pm
10-31 District 9 Saint Marys Flying Dutch (6-3)   @.   Clearfield Area Bisons (7-2)  7:00 pm
10-31 District 9 Otto-Eldred Terrors (1-7)   @.   Cowanesque Valley Indians (3-6)  7:00 pm
10-31 District 9 Keystone Panthers (3-6)   @.   Brockway Rovers (4-5)  7:30 pm

10-30 District 10 Fort LeBoeuf Bison (3-6)   @.   Seneca Bobcats (3-6)  7:00 pm

10-31 District 10 Hickory Hornets (3-5)   @.   Sharon Tigers (8-1)  7:00 pm
10-31 District 10 Oil City Oilers (2-7)   @.   Reynolds Raiders (0-9)  7:00 pm
10-31 District 10 Erie Cathedral Prep Ramblers (5-4)   @.   Erie Central Tech Falcons (1-8)  7:00 pm
10-31 District 10 North East Grapepickers (8-1)   @.   Girard Yellowjackets (7-2)  7:00 pm
10-31 District 10 Eisenhower Knights (4-5)   @.   Iroquois Braves (5-4)  7:00 pm
10-31 District 10 Franklin Knights (5-4)   @.   Titusville Rockets (3-6)  7:00 pm
10-31 District 10 Mercyhurst Prep Lakers (5-4)   @.   Union City Area Bears (6-3)  7:00 pm
10-31 District 10 Conneaut Lake Indians (2-7)   @.   Linesville Lions (7-2)  7:00 pm
10-31 District 10 Maplewood Tigers (3-6)   @.   Harbor Creek Huskies (1-8)  7:00 pm
10-31 District 10 Cochranton Cardinals (0-9)   @.   Harbor Creek Youth Spartans (0-9)  7:00 pm
10-31 District 10 West Middlesex Big Red (5-4)   @.   Conneaut Valley Indians (0-9)  7:00 pm
10-31 District 10 Fairview Tigers (7-1)   @.   General McLane Lancers (7-2)  7:00 pm
10-31 District 10 Lakeview Sailors (4-5)   @.   Mercer Area Mustangs (8-1)  7:00 pm
10-31 District 10 Cambridge Springs Blue Devils (7-2)   @.   Saegertown Panthers (9-0)  7:00 pm
10-31 District 10 Warren Area Dragons (1-8)   @.   Northwestern Wildcats (3-6)  7:00 pm
10-31 District 10 Erie Strong Vincent Colonels (9-0)   @.   Meadville Bulldogs (6-3)  7:00 pm
10-31 District 10 Kennedy Catholic Golden Eagles (1-7)   @.   Farrell Steelers (7-2)  7:00 pm
10-31 District 10 Sharpsville Blue Devils (5-4)   @.   Clarion Area Bobcats (6-3)  7:00 pm

11-01 District 10 Youngsville Eagles (2-7)   @.   Sheffield Area Wolverines (0-9)  1:30 pm
11-01 District 10 Erie McDowell Trojans (6-3)   @.   Bishop McDevitt Crusaders (8-0)  2:00 pm
11-01 District 10 Greenville Trojans (7-2)   @.   Slippery Rock Rockets (7-2)  7:00 pm

Follow WesternPAFootball.net on Twitter @WPAFootball

Leave a Reply



EasternPAFootball.com - Your source for High School Football in Eastern PAWesternPAFootball.net - Your source for High School Football in Western PA

Web
WesternPAFootball
logo logo







WesternPAFootball - Your source for High School Football in Western PA

Main | Advertising | Contact us
Powered by Lehigh Valley Sites

DHTML Menu By Milonic JavaScript

Copyright 2007-2016 WesternPAFootball.net. No portion of this website may be reproduced or duplicated without the express written consent of WesternPAFootball.net.