EasternPAFootball - Your source for 
High School Football in Eastern PA









EasternPAFootball.com - Your source for High School Football in Eastern PAEasternPAFootball.com - Your source for High School Football in Eastern PA
EasternPAFootball.com - Your source for High School Football in Eastern PAEasternPAFootball.com - Your source for High School Football in Eastern PA

Week 1 Master Schedule List 2010

Written by: on Thursday, September 2nd, 2010

9/3 District 5 Northern Bedford Panthers @. Moshannon Valley Black Knights 7:00 PM
9/3 District 5 Everett Warriors @. Glendale Vikings 7:00 PM
9/3 District 5 Conemaugh Township Indians @. Meyersdale Area Red Raiders 7:00 PM
9/3 District 5 Chestnut Ridge Lions @. Phillipsburg-Osceola Mounties 7:00 PM
9/3 District 5 Bedford Bisons @. Forest Hills Rangers 7:00 PM
9/3 District 5 Tussey Mountain Titians @. Juniata Valley Hornets 7:00 PM
9/4 District 5 Windber Ramblers @. Rockwood Area Rockets 1:00 PM
9/4 District 5 Somerset Area Golden Eagles @. Bishop Guilfoyle Marauders 7:00 PM
9/3 District 6 Marion Center Stingers @. United Lions 7:00 PM
9/3 District 6 Altoona Area Mountain Lions @. Hollidaysburg Golden Tigers 7:00 PM
9/3 District 6 Southern Huntingdon Rockets @. West Branch Warriors 7:00 PM
9/3 District 6 Claysburg-Kimmel Bulldogs @. Williamsburg Blue Pirates 7:00 PM
9/3 District 6 Ligonier Valley Rams @. North Cambria Colts 7:00 PM
9/3 District 6 State College Area Little Lions @. North Allegheny Tigers 7:00 PM
9/3 District 6 Bishop McCort Crushers @. Penn Cambria Panthers 7:00 PM
9/3 District 6 Greater Johnstown Trojans @. Cambria Heights Highlanders 7:00 PM
9/3 District 6 Richland Township Rams @. Bishop Carroll Huskies 7:00 PM
9/3 District 6 Bellwood-Antis Blue Devils @. Tyrone Golden Eagles 7:00 PM
9/3 District 6 Huntingdon Area Bearcats @. Mount Union Area Trojans 7:00 PM
9/3 District 6 Purchase Line Red Dragons @. Saltsburg Trojans 7:00 PM
9/3 District 6 Bellefonte Red Raiders @. Penns Valley Rams 7:00 PM
9/3 District 6 Homer-Center Wildcats @. Penns Manor Comets 7:00 PM
9/3 District 6 Portage Area Mustangs @. Shade Panthers 7:00 PM
9/3 District 6 Central Mountain Wildcats @. Williamsport Millionaires 7:00 PM
9/3 District 6 Juniata Indians @. Northeastern Bobcats 7:00 PM
9/3 District 6 Ferndale Yellowjackets @. Berlin-Brothersvalley Mountaineers 7:00 PM
9/3 District 6 Central Martinsburg Scarlet Dragons @. Clearfield Area Bisons 7:00 PM
9/3 District 6 Lewistown Area Panthers @. Bald Eagle Area Eagles 7:00 PM
9/3 District 6 Westmont Hilltop Hilltoppers @. Central Cambria Red Devils 7:00 PM
9/3 District 6 Conemaugh Valley Blue Jays @. North Star Cougars 7:00 PM
9/4 District 6 Somerset Area Golden Eagles @. Bishop Guilfoyle Marauders 7:00 PM
9/3 District 7 (WPIAL) Ellwood City Wolverines @. Freedom Bulldogs 7:00 PM
9/3 District 7 (WPIAL) Yough Cougars @. New Brighton Lions 7:00 PM
9/3 District 7 (WPIAL) McGuffey Highlanders @. Laurel Highlands Mustangs 7:00 PM
9/3 District 7 (WPIAL) Elizabeth-Forward Warriors @. Ringgold Rams 7:00 PM
9/3 District 7 (WPIAL) Beaver Area Bobcats @. Riverside (Ellwood City) Panthers 7:00 PM
9/3 District 7 (WPIAL) Baldwin Highlanders @. Fox Chapel Foxes 7:00 PM
9/3 District 7 (WPIAL) West Shamokin Wolves @. Neshannock Lancers 7:00 PM
9/3 District 7 (WPIAL) Penn Hills Indians @. St. Edwards (OH) 7:00 PM
9/3 District 7 (WPIAL) Hempfield (Youngwood) Spartans @. Greensburg-Salem Golden Lions 7:00 PM
9/3 District 7 (WPIAL) Quaker Valley Quakers @. Cornell Raiders 7:00 PM
9/3 District 7 (WPIAL) Erie McDowell Trojans @. Erie Cathedral Prep Ramblers 7:00 PM
9/3 District 7 (WPIAL) Greater Latrobe Wildcats @. Derry Area Trojans 7:00 PM
9/3 District 7 (WPIAL) Steel Valley Ironmen @. Albert Gallatin Colonials 7:00 PM
9/3 District 7 (WPIAL) Connellsville Falcons @. Uniontown Red Raiders 7:00 PM
9/3 District 7 (WPIAL) Aliquippa Quips @. Laurel Spartans 7:00 PM
9/3 District 7 (WPIAL) Plum Mustangs @. Franklin Regional Panthers 7:00 PM
9/3 District 7 (WPIAL) Altoona Area Mountain Lions @. Hollidaysburg Golden Tigers 7:00 PM
9/3 District 7 (WPIAL) Chartiers-Houston Buccaneers @. Union Area Scotties 7:00 PM
9/3 District 7 (WPIAL) Chartiers Valley Colts @. Montour Spartans 7:10 PM
9/3 District 7 (WPIAL) Mohawk Area Warriors @. Beaver Falls Tigers 7:30 PM
9/3 District 7 (WPIAL) Valley Vikings @. Burrell Buccaneers 7:30 PM
9/3 District 7 (WPIAL) Kiski Area Cavaliers @. Bethel Park Blackhawks 7:30 PM
9/3 District 7 (WPIAL) Keystone Oaks Eagles @. Ambridge Bridgers 7:30 PM
9/3 District 7 (WPIAL) Serra Catholic Eagles @. Rochester Rams 7:30 PM
9/3 District 7 (WPIAL) Upper Saint Clair Panthers @. Shaler Area Titans 7:30 PM
9/3 District 7 (WPIAL) Pine-Richland Rams @. Mount Lebanon Blue Devils 7:30 PM
9/3 District 7 (WPIAL) Western Beaver Golden Beavers @. Fort Cherry Rangers 7:30 PM
9/3 District 7 (WPIAL) Hopewell Vikings @. Belle Vernon Area Leopards 7:30 PM
9/3 District 7 (WPIAL) Seneca Valley Raiders @. Norwin Knights 7:30 PM
9/3 District 7 (WPIAL) California Trojans @. Mapletown Maples 7:30 PM
9/3 District 7 (WPIAL) Mars Area Planets @. Moon Area Tigers 7:30 PM
9/3 District 7 (WPIAL) Trinity (7) Hillers @. Canon-McMillan Big Macs 7:30 PM
9/3 District 7 (WPIAL) East Allegheny Wildcats @. Jeannette Jayhawks 7:30 PM
9/3 District 7 (WPIAL) Penn-Trafford Warriors @. Peters Township Indians 7:30 PM
9/3 District 7 (WPIAL) Highlands Golden Rams @. Freeport Yellowjackets 7:30 PM
9/3 District 7 (WPIAL) Butler Golden Tornado @. New Castle Red Hurricanes 7:30 PM
9/3 District 7 (WPIAL) Our Lady of the Sacred Heart Chargers @. Northgate Flames 7:30 PM
9/3 District 7 (WPIAL) Leechburg Blue Devils @. Carmichaels Mighty Mikes 7:30 PM
9/3 District 7 (WPIAL) Sto-Rox Vikings @. South Allegheny Gladiators 7:30 PM
9/3 District 7 (WPIAL) Deer Lakes Lancers @. Brentwood Spartans 7:30 PM
9/3 District 7 (WPIAL) Apollo-Ridge Vikings @. Indiana Little Indians 7:30 PM
9/3 District 7 (WPIAL) West Mifflin Titians @. South Fayette Lions 7:30 PM
9/3 District 7 (WPIAL) Brownsville Falcons @. Southmoreland Scotties 7:30 PM
9/3 District 7 (WPIAL) Mount Pleasant Area Vikings @. Charleroi Cougars 7:30 PM
9/3 District 7 (WPIAL) West Greene Pioneers @. Jefferson-Morgan Rockets 7:30 PM
9/3 District 7 (WPIAL) Greensburg Central Cath. Centurions @. Waynesburg Central Raiders 7:30 PM
9/3 District 7 (WPIAL) Blackhawk Cougars @. Hampton Talbots 7:30 PM
9/3 District 7 (WPIAL) Knoch Knights @. Brashear Bulls 7:30 PM
9/3 District 7 (WPIAL) South Side Area Rams @. Burgettstown Blue Devils 7:30 PM
9/3 District 7 (WPIAL) Clairton Bears @. Washington Little Prexies 7:30 PM
9/3 District 7 (WPIAL) West Allegheny Indians @. South Park Eagles 7:30 PM
9/3 District 7 (WPIAL) Pittsburgh North Catholic Trojans @. Springdale Dynamos 7:30 PM
9/3 District 7 (WPIAL) Bethlehem-Center Bulldogs @. Frazier Commodores 7:30 PM
9/3 District 7 (WPIAL) Avonworth Antelopes @. Bishop Canevin Crusaders 7:30 PM
9/3 District 7 (WPIAL) Kittanning Wildcats @. Ford City Sabers 7:30 PM
9/3 District 7 (WPIAL) Shenango Wildcats @. Avella Area Eagles 7:30 PM
9/4 District 7 (WPIAL) Monessen Greyhounds @. Geibel Catholic Gators 12:00 PM
9/4 District 7 (WPIAL) Gateway Gators @. Bishop McDevitt Crusaders 12:00 PM
9/4 District 7 (WPIAL) Riverview Raiders @. Wilkinsburg Tigers 1:30 PM
9/4 District 7 (WPIAL) Bentworth Bearcats @. Westinghouse Bulldogs 6:00 PM
9/3 District 8 Carrick Raiders @. Seton-LaSalle Rebels 7:00 PM
9/3 District 8 Taylor Allderdice Dragons @. Central Valley Warriors 7:00 PM
9/3 District 8 Oliver Bears @. Shady Side Academy Indians 7:30 PM
9/3 District 8 Langley Mustangs @. Carlynton Cougars 7:30 PM
9/3 District 8 Perry Traditional Academy Commodores @. North Hills Indians 7:30 PM
9/4 District 8 Schenley Spartans @. Summit Academy Knights 12:30 PM
9/4 District 8 Peabody Highlanders @. J.P. McCaskey Red Tornado 2:00 PM
9/3 District 9 Johnsonburg Rams @. Coudersport Falcons 7:00 PM
9/3 District 9 Smethport Area Hubbers @. Curwensville Area Golden Tide 7:00 PM
9/3 District 9 Elk County Catholic Crusaders @. Cameron County Raiders 7:00 PM
9/3 District 9 Clarion-Limestone Lions @. Allegheny-Clarion Valley Falcons 7:00 PM
9/3 District 9 Saint Marys Flying Dutch @. Brookville Raiders 7:00 PM
9/3 District 9 DuBois Area Beavers @. Punxsutawney Chucks 7:00 PM
9/3 District 9 Port Allegany Gators @. Ridgway Elkers 7:00 PM
9/3 District 9 Clarion Area Bobcats @. Keystone Panthers 7:00 PM
9/3 District 9 Karns City Gremlins @. Moniteau Warriors 7:00 PM
9/3 District 9 Kane Area Wolves @. Otto-Eldred Terrors 7:00 PM
9/3 District 9 Union Golden Knights @. Redbank Valley Bulldogs 7:00 PM
9/3 District 9 Sheffield Area Wolverines @. Brockway Rovers 7:30 PM
9/3 District 10 Seneca Bobcats @. Youngsville Eagles 7:00 PM
9/3 District 10 Erie Central Tech Falcons @. Franklin Knights 7:00 PM
9/3 District 10 Oil City Oilers @. Iroquois Braves 7:00 PM
9/3 District 10 DuBois Area Beavers @. Punxsutawney Chucks 7:00 PM
9/3 District 10 Greenville Trojans @. North East Grapepickers 7:00 PM
9/3 District 10 Corry Area Beavers @. Girard Yellowjackets 7:00 PM
9/3 District 10 Wilmington Area Greyhounds @. Slippery Rock Rockets 7:00 PM
9/3 District 10 Mercyhurst Prep Lakers @. Mercer Area Mustangs 7:00 PM
9/3 District 10 Conneaut Valley Indians @. Cochranton Cardinals 7:00 PM
9/3 District 10 West Middlesex Big Red @. Hickory Hornets 7:00 PM
9/3 District 10 Fort LeBoeuf Bison @. Harbor Creek Huskies 7:00 PM
9/3 District 10 Linesville Lions @. Cambridge Springs Blue Devils 7:00 PM
9/3 District 10 Conneaut Lake Indians @. Saegertown Panthers 7:00 PM
9/3 District 10 Fairview Tigers @. Meadville Bulldogs 7:00 PM
9/3 District 10 Lakeview Sailors @. Union City Area Bears 7:00 PM
9/3 District 10 Sharon Tigers @. Farrell Steelers 7:00 PM
9/3 District 10 Erie McDowell Trojans @. Erie Cathedral Prep Ramblers 7:00 PM
9/3 District 10 Kennedy Catholic Golden Eagles @. Maplewood Tigers 7:00 PM
9/4 District 10 Grove City Eagles @. Erie East Warriors 1:00 PM
9/4 District 10 Eisenhower Knights @. Sharpsville Blue Devils 7:00 PM
9/4 District 10 Northwestern Wildcats @. Reynolds Raiders 7:00 PM
9/4 District 10 General McLane Lancers @. Erie Strong Vincent Colonels 7:00 PM
9/4 District 10 Titusville Rockets @. Warren Area Dragons 7:00 PM
9/3 Non-Pennsylvania Olean (NY) @. Bradford Area Owls 7:00 PM
9/4 Non-Pennsylvania Steubenville (OH) @. McKeesport Area Tigers 11:00 AM
9/4 Non-Pennsylvania Bishop Walsh (MD) @. Blacklick Valley Vikings 1:00 PM
9/4 Non-Pennsylvania Bishop Ready (OH) @. Blairsville Bobcats 2:00 PM
9/4 Non-Pennsylvania Akron Buchtel (OH) @. Pittsburgh Central Catholic Vikings 2:00 PM
9/4 Non-Pennsylvania Cocoa (FL) @. Thomas Jefferson Jaguars 5:00 PM
9/4 Non-Pennsylvania Manatee (FL) @. Woodland Hills Wolverines 8:00 PM

Follow WesternPAFootball.net on Twitter @WPAFootball

Leave a Reply



EasternPAFootball.com - Your source for High School Football in Eastern PAWesternPAFootball.net - Your source for High School Football in Western PA

Web
WesternPAFootball
logo logo







WesternPAFootball - Your source for High School Football in Western PA
Main | Advertising | Contact us
Powered by Lehigh Valley Sites

DHTML Menu By Milonic JavaScript

© Copyright 2007-2016 WesternPAFootball.net. No portion of this website may be reproduced or duplicated without the express written consent of WesternPAFootball.net.