EasternPAFootball - Your source for 
High School Football in Eastern PA









EasternPAFootball.com - Your source for High School Football in Eastern PAEasternPAFootball.com - Your source for High School Football in Eastern PA
EasternPAFootball.com - Your source for High School Football in Eastern PAEasternPAFootball.com - Your source for High School Football in Eastern PA

Scrimmage week 2 Master List

Written by: on Sunday, August 23rd, 2009

NOTE: If you see an error please contact us: dave@westernpafootball.net

District 5

08-28 District 5 Everett Warriors   @. Berlin-Brothersvalley Mountaineers 7:00 pm
08-28 District 5 Conemaugh Township Indians   @. Ligonier Valley Mounties 7:00 pm
08-28 District 5 Chestnut Ridge Lions   @. Tyrone Golden Eagles 7:00 pm
08-28 District 5 Rockwood Area Rockets   @. Tussey Mountain Titians 7:00 pm

District 6

08-28 District 6 Bellefonte Red Raiders   @. Central Dauphin East Panthers 4:30 pm
08-28 District 6 Central Mountain Wildcats   @. Selinsgrove Seals 5:00 pm
08-28 District 6 Altoona Area Mountain Lions   @. Erie Cathedral Prep Ramblers 5:00 pm
08-28 District 6 Huntingdon Area Bearcats   @. Hollidaysburg Golden Tigers 6:00 pm
08-28 District 6 Conemaugh Valley Blue Jays   @. Marion Center Stingers 6:00 pm
08-28 District 6 Penns Valley Rams   @. Juniata Indians 6:00 pm
08-28 District 6 Phillipsburg-Osceola Mounties   @. DuBois Area Beavers 7:00 pm
08-28 District 6 Westmont Hilltop Hilltoppers   @. Bishop Guilfoyle Marauders 7:00 pm
08-28 District 6 Claysburg-Kimmel Bulldogs   @. United Lions 7:00 pm
08-28 District 6 Northern Cambria Colts   @. Windber Ramblers 7:00 pm
08-28 District 6 West Branch Warriors   @. Clarion Area Bobcats 7:00 pm
08-28 District 6 Blacklick Valley Vikings   @. Glendale Vikings 7:00 pm
08-28 District 6 Moshannon Valley Black Knights   @. Penns Manor Comets 7:00 pm
08-28 District 6 Southern Huntingdon Rockets   @. Bald Eagle Area Eagles 7:00 pm
08-28 District 6 Bishop McCort Crushers   @. Cambria Heights Highlanders 7:00 pm
08-28 District 6 Central Martinsburg Scarlet Dragons   @. Mount Union Trojans 7:00 pm
08-28 District 6 Somerset Area Golden Eagles   @. Forest Hills Rangers 7:00 pm
08-28 District 6 Bishop Carroll Huskies   @. Central Cambria Red Devils 7:00 pm
08-28 District 6 Greater Johnstown Trojans   @. Bedford Bisons 7:00 pm
08-28 District 6 Richland Township Rams   @. Homer-Center Wildcats 7:00 pm

District 7

08-28 District 7 (WPIAL) Bishop Canevin Crusaders   @. Brentwood Spartans 5:00 pm
08-28 District 7 (WPIAL) Laurel Highlands Mustangs   @. Monessen Greyhounds 6:00 pm
08-28 District 7 (WPIAL) Cornell Raiders   @. Burgettstown Blue Devils 6:00 pm
08-28 District 7 (WPIAL) Albert Gallatin Colonials   @. Clairton Bears 6:00 pm
08-28 District 7 (WPIAL) Norwin Knights   @. Baldwin Highlanders 6:00 pm
08-28 District 7 (WPIAL) Fox Chapel Foxes   @. Pine-Richland Rams 6:00 pm
08-28 District 7 (WPIAL) Connellsville Falcons   @. Peters Township Indians 6:00 pm
08-28 District 7 (WPIAL) Sto-Rox Vikings   @. Carlynton Cougars 6:00 pm
08-28 District 7 (WPIAL) West Allegheny Indians   @. Belle Vernon Area Leopards 6:00 pm
08-28 District 7 (WPIAL) Blackhawk Cougars   @. Butler Golden Tornado 6:00 pm
08-28 District 7 (WPIAL) Riverside (Ellwood City) Panthers   @. South Side Area Rams 6:00 pm
08-28 District 7 (WPIAL) Jefferson-Morgan Rockets   @. Southmoreland Scotties 6:00 pm
08-28 District 7 (WPIAL) Mount Lebanon Blue Devils   @. Woodland Hills Wolverines 6:00 pm
08-28 District 7 (WPIAL) Ringgold Rams   @. Yough Cougars 6:00 pm
08-28 District 7 (WPIAL) Hopewell Vikings   @. Seneca Valley Raiders 6:00 pm
08-28 District 7 (WPIAL) Elizabeth-Forward Warriors   @. Mars Area Planets 6:00 pm
08-28 District 7 (WPIAL) South Fayette Lions   @. McGuffey Highlanders 6:00 pm
08-28 District 7 (WPIAL) East Allegheny Wildcats   @. Derry Area Trojans 6:00 pm
08-28 District 7 (WPIAL) Uniontown Red Raiders   @. Trinity (7) Hillers 6:00 pm
08-28 District 7 (WPIAL) Deer Lakes Lancers   @. Beaver Area Bobcats 6:00 pm
08-28 District 7 (WPIAL) Thomas Jefferson Jaguars   @. South Park Eagles 6:00 pm
08-28 District 7 (WPIAL) Penn-Trafford Warriors   @. North Allegheny Tigers 6:00 pm
08-28 District 7 (WPIAL) Seton-LaSalle Rebels   @. Montour Spartans 6:00 pm
08-28 District 7 (WPIAL) Center Trojans   @. Ambridge Bridgers 6:30 pm
08-28 District 7 (WPIAL) Upper Saint Clair Panthers   @. North Hills Indians 6:30 pm
08-28 District 7 (WPIAL) West Shamokin Wolves   @. Union Area Scotties 6:30 pm
08-28 District 7 (WPIAL) West Greene Pioneers   @. Bentworth Bearcats 7:00 pm
08-28 District 7 (WPIAL) Brownsville Falcons   @. Bethlehem-Center Bulldogs 7:00 pm
08-28 District 7 (WPIAL) Serra Catholic Eagles   @. Charleroi Cougars 7:00 pm
08-28 District 7 (WPIAL) New Castle Red Hurricanes   @. Hampton Talbots 7:00 pm

08-28 District 7 (WPIAL) Steel Valley Ironmen   @. South Allegheny Gladiators 7:00 pm
08-28 District 7 (WPIAL) Ellwood City Wolverines   @. Rochester Rams 7:00 pm
08-28 District 7 (WPIAL) Valley Vikings   @. Highlands Golden Rams 7:00 pm
08-28 District 7 (WPIAL) Springdale Dynamos   @. Freeport Yellowjackets 7:00 pm
08-28 District 7 (WPIAL) Moon Area Tigers   @. Keystone Oaks Eagles 7:00 pm
08-28 District 7 (WPIAL) Bethel Park Blackhawks   @. Gateway Gators 7:00 pm
08-28 District 7 (WPIAL) Plum Mustangs   @. Greater Latrobe Wildcats 7:00 pm
08-28 District 7 (WPIAL) Canon-McMillan Big Macs   @. Kiski Area Cavaliers 7:00 pm
08-28 District 7 (WPIAL) Mohawk Area Warriors   @. Hickory Hornets 7:00 pm
08-28 District 7 (WPIAL) Beaver Falls Tigers   @. Washington Little Prexies 7:00 pm
08-28 District 7 (WPIAL) Greensburg-Salem Golden Lions   @. Mount Pleasant Area Vikings 7:00 pm
08-28 District 7 (WPIAL) California Trojans   @. Chartiers-Houston Buccaneers 7:00 pm
08-28 District 7 (WPIAL) Shaler Area Titans   @. Indiana Little Indians 7:00 pm
08-28 District 7 (WPIAL) McKeesport Area Tigers   @. Penn Hills Indians 7:00 pm
08-28 District 7 (WPIAL) Apollo-Ridge Vikings   @. Northgate Flames 7:00 pm
08-28 District 7 (WPIAL) West Mifflin Titians   @. Jeannette Jayhawks 7:00 pm
08-28 District 7 (WPIAL) Burrell Buccaneers   @. Knoch Knights 7:00 pm
08-28 District 7 (WPIAL) Laurel Spartans   @. Ford City Sabers 7:30 pm
08-28 District 7 (WPIAL) Hempfield (Youngwood) Spartans   @. Franklin Regional Panthers 7:30 pm
08-29 District 7 (WPIAL) Summit Academy Knights   @. Riverview Raiders 10:00 am
08-29 District 7 (WPIAL) Carmichaels Mighty Mikes   @. Waynesburg Central Raiders 10:00 am
08-29 District 7 (WPIAL) Pittsburgh North Catholic Trojans   @. Frazier Commodores 10:00 am
08-29 District 7 (WPIAL) Freedom Bulldogs   @. Langley Mustangs 10:00 am
08-29 District 7 (WPIAL) Fort Cherry Rangers   @. Avonworth Antelopes 11:00 am

District 8

08-28 District 8 Schenley Spartans   @. Shady Side Academy Indians 3:30 pm
08-29 District 8 Perry Traditional Academy Commodores   @. Pittsburgh Central Catholic Vikings 9:00 am
08-29 District 8 Carrick Raiders   @. Avella Area Eagles 10:00 am

District 9

08-28 District 9 Johnsonburg Rams   @. Cameron County Raiders 10:00 am
08-28 District 9 Kane Area Wolves   @. Coudersport Falcons 4:00 pm
08-28 District 9 Brookville Raiders   @. Kittanning Wildcats 6:00 pm
08-28 District 9 Smethport Area Hubbers   @. Ridgway Elkers 6:00 pm
08-28 District 9 Sheffield Area Wolverines   @. Curwensville Area Golden Tide 6:00 pm
08-28 District 9 Clearfield Area Bisons   @. Bellwood-Antis Blue Devils 7:00 pm
08-28 District 9 Karns City Gremlins   @. Slippery Rock Rockets 7:30 pm

District 10

08-28 District 10 Cochranton Cardinals   @. Union Golden Knights 5:00 pm
08-28 District 10 Fort LeBoeuf Bison   @. Warren Area Dragons 6:00 pm
08-28 District 10 Northwestern Wildcats   @. Oil City Oilers 6:00 pm
08-28 District 10 Eisenhower Knights   @. Saint Marys Flying Dutch 6:00 pm
08-28 District 10 Meadville Bulldogs   @. Wilmington Area Greyhounds 6:00 pm
08-28 District 10 Reynolds Raiders   @. West Middlesex Big Red 7:00 pm
08-28 District 10 Erie Strong Vincent Colonels   @. Sharon Tigers 7:00 pm
08-28 District 10 North East Grapepickers   @. Iroquois Braves 7:00 pm
08-28 District 10 Erie McDowell Trojans   @. General McLane Lancers 7:00 pm
08-28 District 10 Mercyhurst Prep Lakers   @. Fairview Tigers 7:00 pm
08-28 District 10 Titusville Rockets   @. Grove City Eagles 7:00 pm
08-28 District 10 Sharpsville Blue Devils   @. Greenville Trojans 7:00 pm
08-28 District 10 Corry Area Beavers   @. Harbor Creek Huskies 7:00 pm
08-28 District 10 Seneca Bobcats   @. Saegertown Panthers 7:00 pm
08-29 District 10 Union City Area Bears   @. Linesville Lions 9:30 am
08-29 District 10 Maplewood Tigers   @. Lakeview Sailors 11:00 am
08-29 District 10 Conneaut Lake Indians   @. Youngsville Eagles 11:00 am
08-29 District 10 Kennedy Catholic Golden Eagles   @. Cambridge Springs Blue Devils 6:00 pm

Follow WesternPAFootball.net on Twitter @WPAFootball

Leave a Reply



EasternPAFootball.com - Your source for High School Football in Eastern PAWesternPAFootball.net - Your source for High School Football in Western PA

Web
WesternPAFootball
logo logo







WesternPAFootball - Your source for High School Football in Western PA

Main | Advertising | Contact us
Powered by Lehigh Valley Sites

DHTML Menu By Milonic JavaScript

Copyright 2007-2016 WesternPAFootball.net. No portion of this website may be reproduced or duplicated without the express written consent of WesternPAFootball.net.