EasternPAFootball - Your source for 
High School Football in Eastern PA









EasternPAFootball.com - Your source for High School Football in Eastern PAEasternPAFootball.com - Your source for High School Football in Eastern PA
EasternPAFootball.com - Your source for High School Football in Eastern PAEasternPAFootball.com - Your source for High School Football in Eastern PA

Scrimmage Week 1 Master List

Written by: on Tuesday, August 11th, 2009

NOTE: If you see an error please contact us: dave@westernpafootball.net

District 5

08-22 District 5 Tussey Mountain Titians   @. Portage Area Mustangs 10:00 am
08-22 District 5 Meyersdale Area Red Raiders   @. Everett Warriors 10:00 am
08-22 District 5 Bedford Bisons   @. Somerset Area Golden Eagles 10:00 am

District 6

08-22 District 6 Southern Huntingdon Rockets   @. Phillipsburg-Osceola Mounties 10:00 am
08-22 District 6 Bellwood-Antis Blue Devils   @. Central Martinsburg Scarlet Dragons 10:00 am
08-22 District 6 Ligonier Valley Mounties   @. Chestnut Ridge Lions 10:00 am
08-22 District 6 Saltsburg Trojans   @. Conemaugh Valley Blue Jays 10:00 am
08-22 District 6 Bald Eagle Area Eagles   @. West Branch Warriors 10:00 am
08-22 District 6 Forest Hills Rangers   @. Bishop McCort Crushers 10:00 am
08-22 District 6 Purchase Line Red Dragons   @. Moshannon Valley Black Knights 10:00 am
08-22 District 6 Central Mountain Wildcats   @. Susquehanna Township Indians 10:00 am
08-22 District 6 Central Cambria Red Devils   @. Greater Johnstown Trojans 10:00 am
08-22 District 6 Penns Manor Comets   @. Blacklick Valley Vikings 10:00 am
08-22 District 6 Hollidaysburg Golden Tigers   @. Altoona Area Mountain Lions 10:00 am
08-22 District 6 Cambria Heights Highlanders   @. Westmont Hilltop Hilltoppers 10:00 am
08-22 District 6 Penn Cambria Panthers   @. Penns Valley Rams 10:00 am
08-22 District 6 Bishop Guilfoyle Marauders   @. Richland Township Rams 10:00 am
08-22 District 6 Mount Union Trojans   @. Glendale Vikings 10:00 am
08-22 District 6 United Lions   @. Conemaugh Township Indians 10:00 am
08-22 District 6 Bishop Carroll Huskies   @. Tyrone Golden Eagles 10:00 am
08-22 District 6 Marion Center Stingers   @. Apollo-Ridge Vikings 10:00 am
08-22 District 6 State College Area Little Lions   @. Erie McDowell Trojans 2:00 pm

District 7

08-22 District 7 (WPIAL) Derry Area Trojans   @. Greensburg Central Catholic Centurions 9:00 am
08-22 District 7 (WPIAL) Gateway Gators   @. Shaler Area Titans 9:00 am
08-22 District 7 (WPIAL) Blackhawk Cougars   @. Aliquippa Quips 9:00 am
08-22 District 7 (WPIAL) Hopewell Vikings   @. Center Trojans 9:30 am
08-22 District 7 (WPIAL) Ellwood City Wolverines   @. Neshannock Lancers 9:30 am
08-22 District 7 (WPIAL) Northgate Flames   @. Fort Cherry Rangers 10:00 am
08-22 District 7 (WPIAL) Ford City Sabers   @. Mohawk Area Warriors 10:00 am
08-22 District 7 (WPIAL) Woodland Hills Wolverines   @. Butler Golden Tornado 10:00 am
08-22 District 7 (WPIAL) Bentworth Bearcats   @. Jefferson-Morgan Rockets 10:00 am
08-22 District 7 (WPIAL) Thomas Jefferson Jaguars   @. Moon Area Tigers 10:00 am
08-22 District 7 (WPIAL) Burgettstown Blue Devils   @. Bishop Canevin Crusaders 10:00 am
08-22 District 7 (WPIAL) North Hills Indians   @. Norwin Knights 10:00 am
08-22 District 7 (WPIAL) Western Beaver Golden Beavers   @. Riverside (Ellwood City) Panthers 10:00 am
08-22 District 7 (WPIAL) Plum Mustangs   @. Penn-Trafford Warriors 10:00 am
08-22 District 7 (WPIAL) Beaver Area Bobcats   @. Rochester Rams 10:00 am
08-22 District 7 (WPIAL) Hempfield (Youngwood) Spartans   @. Canon-McMillan Big Macs 10:00 am
08-22 District 7 (WPIAL) South Side Area Rams   @. Quaker Valley Quakers 10:00 am
08-22 District 7 (WPIAL) Burgettstown Blue Devils   @. Pittsburgh North Catholic Trojans 10:00 am
08-22 District 7 (WPIAL) Mount Pleasant Area Vikings   @. Indiana Little Indians 10:00 am
08-22 District 7 (WPIAL) West Shamokin Wolves   @. Leechburg Blue Devils 10:00 am
08-22 District 7 (WPIAL) Pittsburgh Central Catholic Vikings   @. McKeesport Area Tigers 10:00 am
08-22 District 7 (WPIAL) Baldwin Highlanders   @. Fox Chapel Foxes 10:00 am
08-22 District 7 (WPIAL) Hampton Talbots   @. Valley Vikings 10:00 am
08-22 District 7 (WPIAL) South Park Eagles   @. Elizabeth-Forward Warriors 10:00 am
08-22 District 7 (WPIAL) Brownsville Falcons   @. Carmichaels Mighty Mikes 10:00 am
08-22 District 7 (WPIAL) Montour Spartans   @. Peters Township Indians 10:00 am
08-22 District 7 (WPIAL) Chartiers-Houston Buccaneers   @. Springdale Dynamos 10:00 am
08-22 District 7 (WPIAL) West Mifflin Titians   @. Laurel Highlands Mustangs 10:00 am
08-22 District 7 (WPIAL) Kiski Area Cavaliers   @. Franklin Regional Panthers 10:00 am
08-22 District 7 (WPIAL) Avella Area Eagles   @. West Greene Pioneers                10:00 am

08-22 District 7 (WPIAL) McGuffey Highlanders   @. Monessen Greyhounds 10:00 am
08-22 District 7 (WPIAL) Chartiers Valley Colts   @. South Fayette Lions 10:00 am
08-22 District 7 (WPIAL) West Allegheny Indians   @. Upper Saint Clair Panthers 10:00 am
08-22 District 7 (WPIAL) Pine-Richland Rams   @. Bethel Park Blackhawks 10:00 am
08-22 District 7 (WPIAL) Albert Gallatin Colonials   @. Waynesburg Central Raiders 10:00 am
08-22 District 7 (WPIAL) Avonworth Antelopes   @. Freedom Bulldogs 10:00 am
08-22 District 7 (WPIAL) Seton-LaSalle Rebels   @. Jeannette Jayhawks 10:00 am
08-22 District 7 (WPIAL) Mars Area Planets   @. Beaver Falls Tigers 10:00 am
08-22 District 7 (WPIAL) California Trojans   @. Westinghouse Bulldogs 10:00 am
08-22 District 7 (WPIAL) Uniontown Red Raiders   @. Ringgold Rams 10:00 am
08-22 District 7 (WPIAL) Penn Hills Indians   @. Mount Lebanon Blue Devils 10:00 am
08-22 District 7 (WPIAL) Frazier Commodores   @. Carmichaels Mighty Mikes 10:00 am
08-22 District 7 (WPIAL) Yough Cougars   @. Steel Valley Ironmen 10:00 am
08-22 District 7 (WPIAL) Seneca Valley Raiders   @. New Castle Red Hurricanes 10:00 am
08-22 District 7 (WPIAL) Bentworth Bearcats   @. Southmoreland Scotties 10:00 am
08-22 District 7 (WPIAL) Greater Latrobe Wildcats   @. Greensburg-Salem Golden Lions 10:00 am
08-22 District 7 (WPIAL) Trinity (7) Hillers   @. Washington Little Prexies 10:00 am
08-22 District 7 (WPIAL) Burrell Buccaneers   @. Ambridge Bridgers 10:00 am
08-22 District 7 (WPIAL) Freeport Yellowjackets   @. Highlands Golden Rams 11:00 am
08-22 District 7 (WPIAL) South Allegheny Gladiators   @. Belle Vernon Area Leopards 1:00 pm
08-22 District 7 (WPIAL) Riverview Raiders   @. Deer Lakes Lancers 7:00 pm
08-22 District 7 (WPIAL) Bethlehem-Center Bulldogs   @. Charleroi Cougars 10:00 am

District 8

08-22 District 8 Perry Traditional Academy Commodores   @. North Allegheny Tigers 9:30 am
08-22 District 8 Schenley Spartans   @. Carlynton Cougars 10:00 am
08-22 District 8 Langley Mustangs   @. Cornell Raiders 10:00 am
08-22 District 8 Carrick Raiders   @. Shady Side Academy Indians 10:00 am
08-22 District 8 Brashear Bulls   @. Knoch Knights 10:00 am

District 9

08-22 District 9 Keystone Panthers   @. Cochranton Cardinals 10:00 am
08-22 District 9 Union Golden Knights   @. Conneaut Lake Indians 10:00 am
08-22 District 9 Saint Marys Flying Dutch   @. Meadville Bulldogs 10:00 am
08-22 District 9 Brockway Rovers   @. Sheffield Area Wolverines 10:00 am
08-22 District 9 Ridgway Elkers   @. Port Allegany Gators 10:00 am
08-22 District 9 Punxsutawney Chucks   @. Clearfield Area Bisons 10:00 am
08-22 District 9 DuBois Area Beavers   @. Kittanning Wildcats 10:00 am
08-22 District 9 Otto-Eldred Terrors   @. Kane Area Wolves 10:00 am
08-22 District 9 Moniteau Warriors   @. Laurel Spartans 10:00 am
08-22 District 9 Allegheny-Clarion Valley Falcons   @. Lakeview Sailors 11:00 am
08-22 District 9 Coudersport Falcons   @. Johnsonburg Rams 4:00 pm

District 10

08-22 District 10 Erie Cathedral Prep Ramblers   @. Harbor Creek Huskies 9:00 am
08-22 District 10 Union City Area Bears   @. Fort LeBoeuf Bison 9:30 am
08-22 District 10 Linesville Lions   @. Iroquois Braves 9:30 am
08-22 District 10 Greenville Trojans   @. Karns City Gremlins 10:00 am
08-22 District 10 Saegertown Panthers   @. Maplewood Tigers 10:00 am
08-22 District 10 Girard Yellowjackets   @. Mercyhurst Prep Lakers 10:00 am
08-22 District 10 Reynolds Raiders   @. Sharpsville Blue Devils 10:00 am
08-22 District 10 Wilmington Area Greyhounds   @. Shenango Wildcats 10:00 am
08-22 District 10 Corry Area Beavers   @. General McLane Lancers 10:00 am
08-22 District 10 West Middlesex Big Red   @. Hickory Hornets 10:00 am
08-22 District 10 Slippery Rock Rockets   @. Grove City Eagles 10:00 am
08-22 District 10 Oil City Oilers   @. Bradford Area Owls 11:00 am
08-22 District 10 Mercer Area Mustangs   @. Youngsville Eagles 11:00 am
08-22 District 10 North East Grapepickers   @. Titusville Rockets 6:00 pm
08-22 District 10 Cambridge Springs Blue Devils   @. Seneca Bobcats 7:00 pm

Follow WesternPAFootball.net on Twitter @WPAFootball

Leave a Reply



EasternPAFootball.com - Your source for High School Football in Eastern PAWesternPAFootball.net - Your source for High School Football in Western PA

Web
WesternPAFootball
logo logo







WesternPAFootball - Your source for High School Football in Western PA

Main | Advertising | Contact us
Powered by Lehigh Valley Sites

DHTML Menu By Milonic JavaScript

Copyright 2007-2016 WesternPAFootball.net. No portion of this website may be reproduced or duplicated without the express written consent of WesternPAFootball.net.