EasternPAFootball - Your source for 
High School Football in Eastern PA









EasternPAFootball.com - Your source for High School Football in Eastern PAEasternPAFootball.com - Your source for High School Football in Eastern PA
EasternPAFootball.com - Your source for High School Football in Eastern PAEasternPAFootball.com - Your source for High School Football in Eastern PA

Master Schedule List Week 5

Written by: on Tuesday, September 28th, 2010
10/1 D-5 7:00 PM Berlin-Brothersvalley Mountaineers (4-0)   @.   Shade Panthers (2-2)
10/1 D-5 7:00 PM Tussey Mountain Titians (3-1)   @.   Moshannon Valley Black Knights (1-3)
10/1 D-5 7:00 PM North Star Cougars (2-2)   @.   Meyersdale Area Red Raiders (2-2)
10/1 D-5 7:00 PM Conemaugh Township Indians (4-0)   @.   Chestnut Ridge Lions (3-1)
10/1 D-6 7:00 PM Altoona Area Mountain Lions (0-4)   @.   Woodland Hills Wolverines (1-3)
10/1 D-6 7:00 PM Purchase Line Red Dragons (0-4)   @.   North Cambria Colts (1-3)
10/1 D-6 7:00 PM Bishop Carroll Huskies (3-1)   @.   Central Cambria Red Devils (3-1)
10/1 D-6 7:00 PM Homer-Center Wildcats (2-2)   @.   Blairsville Bobcats (1-3)
10/1 D-6 7:00 PM Portage Area Mustangs (4-0)   @.   Windber Ramblers (2-2)
10/1 D-6 7:00 PM Bellwood-Antis Blue Devils (3-1)   @.   Southern Huntingdon Rockets (3-1)
10/1 D-6 7:00 PM Williamsburg Blue Pirates (0-4)   @.   Glendale Vikings (3-1)
10/1 D-6 7:00 PM Forest Hills Rangers (4-0)   @.   Cambria Heights Highlanders (0-4)
10/1 D-6 7:00 PM Penns Valley Rams (0-4)   @.   Phillipsburg-Osceola Mounties (1-3)
10/1 D-6 7:00 PM Bellefonte Red Raiders (3-1)   @.   Lewistown Area Panthers (0-4)
10/1 D-6 7:00 PM Westmont Hilltop Hilltoppers (1-3)   @.   Bedford Bisons (1-3)
10/1 D-6 7:00 PM Ferndale Yellowjackets (0-4)   @.   Blacklick Valley Vikings (1-3)
10/1 D-6 7:00 PM Penns Manor Comets (4-0)   @.   Marion Center Stingers (2-2)
10/1 D-6 7:00 PM Bald Eagle Area Eagles (2-2)   @.   Huntingdon Area Bearcats (3-1)
10/1 D-6 7:00 PM West Branch Warriors (0-4)   @.   Everett Warriors (0-4)
10/1 D-6 7:00 PM Central Mountain Wildcats (2-2)   @.   Clearfield Area Bisons (4-0)
10/1 D-6 7:00 PM United Lions (3-1)   @.   Saltsburg Trojans (1-3)
10/1 D-6 7:00 PM Claysburg-Kimmel Bulldogs (1-3)   @.   Northern Bedford Panthers (4-0)
10/1 D-6 7:00 PM Mount Union Area Trojans (1-3)   @.   Juniata Valley Hornets (4-0)
10/1 D-6 7:00 PM Indian Valley Warriors (3-1)   @.   Juniata Indians (2-2)
10/1 D-6 7:00 PM Tyrone Golden Eagles (4-0)   @.   Central Martinsburg Scarlet Dragons (1-3)
10/1 D-6 7:00 PM Bishop McCort Crushers (2-2)   @.   Richland Township Rams (1-3)
10/1 D-6 7:00 PM Greater Johnstown Trojans (4-0)   @.   Somerset Area Golden Eagles (0-4)
10/2 D-6 1:00 PM Conemaugh Valley Blue Jays (0-4)   @.   Rockwood Area Rockets (1-3)
10/2 D-6 7:00 PM Penn Cambria Panthers (3-1)   @.   Bishop Guilfoyle Marauders (2-2)
9/30 D-7 7:30 PM Erie McDowell Trojans (3-1)   @.   Pine-Richland Rams (1-3)
10/1 D-7 7:00 PM Aliquippa Quips (4-0)   @.   New Brighton Lions (1-3)
10/1 D-7 7:00 PM Franklin Regional Panthers (3-1)   @.   Derry Area Trojans (1-3)
10/1 D-7 7:00 PM Blackhawk Cougars (3-1)   @.   Hopewell Vikings (1-3)
10/1 D-7 7:00 PM Ringgold Rams (4-0)   @.   Albert Gallatin Colonials (0-4)
10/1 D-7 7:00 PM Western Beaver Golden Beavers (2-2)   @.   Neshannock Lancers (2-2)
10/1 D-7 7:00 PM Uniontown Red Raiders (2-2)   @.   Hollidaysburg Golden Tigers (2-2)
10/1 D-7 7:00 PM Greensburg-Salem Golden Lions (3-1)   @.   Laurel Highlands Mustangs (1-3)
10/1 D-7 7:00 PM Seton-LaSalle Rebels (4-0)   @.   Steel Valley Ironmen (3-1)
10/1 D-7 7:00 PM Union Area Scotties (2-2)   @.   Sto-Rox Vikings (3-1)
10/1 D-7 7:00 PM Pittsburgh North Catholic Trojans (3-1)   @.   Monessen Greyhounds (4-0)
10/1 D-7 7:00 PM Ellwood City Wolverines (3-1)   @.   Mohawk Area Warriors (2-2)
10/1 D-7 7:00 PM Beaver Falls Tigers (3-1)   @.   Riverside (Ellwood City) Panthers (2-2)
10/1 D-7 7:00 PM Freedom Bulldogs (0-4)   @.   Laurel Spartans (1-3)
10/1 D-7 7:00 PM Altoona Area Mountain Lions (0-4)   @.   Woodland Hills Wolverines (1-3)
10/1 D-7 7:00 PM South Side Area Rams (0-4)   @.   Cornell Raiders (4-0)
10/1 D-7 7:00 PM Ambridge Bridgers (1-3)   @.   West Allegheny Indians (3-1)
10/1 D-7 7:00 PM Mount Pleasant Area Vikings (3-1)   @.   Greensburg Central Catholic Centurions (4-0)
10/1 D-7 7:00 PM Highlands Golden Rams (3-1)   @.   Plum Mustangs (2-2)
10/1 D-7 7:10 PM New Castle Red Hurricanes (3-1)   @.   Montour Spartans (4-0)
10/1 D-7 7:30 PM Mount Lebanon Blue Devils (4-0)   @.   Canon-McMillan Big Macs (1-3)
10/1 D-7 7:30 PM Upper Saint Clair Panthers (3-1)   @.   Baldwin Highlanders (1-3)
10/1 D-7 7:30 PM Hempfield (Youngwood) Spartans (0-4)   @.   North Hills Indians (4-0)
10/1 D-7 7:30 PM Chartiers-Houston Buccaneers (3-1)   @.   Bentworth Bearcats (1-3)
10/1 D-7 7:30 PM South Fayette Lions (4-0)   @.   Burgettstown Blue Devils (1-3)
10/1 D-7 7:30 PM McKeesport Area Tigers (3-1)   @.   Greater Latrobe Wildcats (3-1)
10/1 D-7 7:30 PM Fox Chapel Foxes (1-3)   @.   Kiski Area Cavaliers (1-3)
10/1 D-7 7:30 PM Bishop Canevin Crusaders (4-0)   @.   Springdale Dynamos (3-1)
10/1 D-7 7:30 PM Quaker Valley Quakers (0-4)   @.   South Allegheny Gladiators (1-3)
10/1 D-7 7:30 PM Chartiers Valley Colts (1-3)   @.   Belle Vernon Area Leopards (2-2)
10/1 D-7 7:30 PM Mars Area Planets (3-1)   @.   Kittanning Wildcats (0-4)
10/1 D-7 7:30 PM Our Lady of the Sacred Heart Chargers (0-4)   @.   Leechburg Blue Devils (0-4)
10/1 D-7 7:30 PM Fort Cherry Rangers (2-2)   @.   Brentwood Spartans (4-0)
10/1 D-7 7:30 PM Bethel Park Blackhawks (2-2)   @.   Peters Township Indians (3-1)
10/1 D-7 7:30 PM Gateway Gators (2-2)   @.   Norwin Knights (2-2)
10/1 D-7 7:30 PM West Mifflin Titians (2-2)   @.   Trinity (7) Hillers (2-2)
10/1 D-7 7:30 PM Charleroi Cougars (0-4)   @.   Jeannette Jayhawks (3-1)
10/1 D-7 7:30 PM Serra Catholic Eagles (0-4)   @.   Carlynton Cougars (0-4)
10/1 D-7 7:30 PM Mapletown Maples (0-4)   @.   Jefferson-Morgan Rockets (2-2)
10/1 D-7 7:30 PM Central Valley Warriors (3-1)   @.   Moon Area Tigers (3-1)
10/1 D-7 7:30 PM Thomas Jefferson Jaguars (3-1)   @.   Elizabeth-Forward Warriors (0-4)
10/1 D-7 7:30 PM Pittsburgh Central Catholic Vikings (4-0)   @.   Penn Hills Indians (2-2)
10/1 D-7 7:30 PM Freeport Yellowjackets (3-1)   @.   Ford City Sabers (4-0)
10/1 D-7 7:30 PM West Greene Pioneers (1-3)   @.   Carmichaels Mighty Mikes (1-3)
10/1 D-7 7:30 PM California Trojans (2-2)   @.   Bethlehem-Center Bulldogs (4-0)
10/1 D-7 7:30 PM Seneca Valley Raiders (2-2)   @.   North Allegheny Tigers (4-0)
10/1 D-7 7:30 PM Knoch Knights (4-0)   @.   Hampton Talbots (1-3)
10/1 D-7 7:30 PM East Allegheny Wildcats (3-1)   @.   Yough Cougars (0-4)
10/1 D-7 7:30 PM Summit Academy Knights (3-1)   @.   Deer Lakes Lancers (2-2)
10/1 D-7 7:30 PM Apollo-Ridge Vikings (0-4)   @.   Burrell Buccaneers (2-2)
10/1 D-7 7:30 PM Waynesburg Central Raiders (0-4)   @.   Southmoreland Scotties (1-3)
10/1 D-7 7:30 PM Butler Golden Tornado (0-4)   @.   Shaler Area Titans (2-2)
10/1 D-7 7:30 PM Keystone Oaks Eagles (4-0)   @.   Washington Little Prexies (1-3)
10/1 D-7 7:30 PM Connellsville Falcons (0-4)   @.   Penn-Trafford Warriors (2-2)
10/1 D-7 7:30 PM Valley Vikings (0-4)   @.   Indiana Little Indians (3-1)
10/1 D-7 7:30 PM Riverview Raiders (3-1)   @.   Avonworth Antelopes (3-1)
10/1 D-7 7:30 PM Wilkinsburg Tigers (1-3)   @.   Northgate Flames (1-3)
10/1 D-7 7:30 PM Clairton Bears (4-0)   @.   Avella Area Eagles (0-4)
10/1 D-7 7:30 PM South Park Eagles (0-4)   @.   McGuffey Highlanders (1-3)
10/2 D-7 12:00 PM Frazier Commodores (2-2)   @.   Geibel Catholic Gators (2-2)
10/2 D-7 2:30 PM West Shamokin Wolves (0-4)   @.   Shady Side Academy Indians (1-3)
10/2 D-7 7:00 PM Rochester Rams (4-0)   @.   Shenango Wildcats (2-2)
10/2 D-7 7:30 PM Brownsville Falcons (2-2)   @.   Beaver Area Bobcats (4-0)
9/30 D-8 6:00 PM Langley Mustangs (3-1)   @.   Perry Traditional Academy Commodores (3-1)
10/1 D-8 3:30 PM Oliver Bears (0-4)   @.   Peabody Highlanders (0-4)
10/1 D-8 7:30 PM Taylor Allderdice Dragons (3-1)   @.   Westinghouse Bulldogs (1-3)
10/2 D-8 12:00 PM Carrick Raiders (1-3)   @.   Schenley Spartans (1-3)
9/30 D-9 7:00 PM Clarion Area Bobcats (2-2)   @.   Redbank Valley Bulldogs (3-1)
9/30 D-9 7:00 PM Clarion-Limestone Lions (1-3)   @.   Union Golden Knights (0-4)
10/1 D-9 7:00 PM Elk County Catholic Crusaders (4-0)   @.   Johnsonburg Rams (3-1)
10/1 D-9 7:00 PM Curwensville Area Golden Tide (4-0)   @.   Kane Area Wolves (2-2)
10/1 D-9 7:00 PM Sheffield Area Wolverines (1-3)   @.   Coudersport Falcons (2-2)
10/1 D-9 7:00 PM Punxsutawney Chucks (4-0)   @.   Karns City Gremlins (2-2)
10/1 D-9 7:00 PM Cameron County Raiders (2-2)   @.   Smethport Area Hubbers (1-3)
10/1 D-9 7:00 PM Brookville Raiders (4-0)   @.   DuBois Area Beavers (2-2)
10/1 D-9 7:00 PM Moniteau Warriors (2-2)   @.   Saint Marys Flying Dutch (2-2)
10/1 D-9 7:00 PM Brockway Rovers (4-0)   @.   Ridgway Elkers (0-4)
10/1 D-9 7:00 PM Keystone Panthers (1-3)   @.   Allegheny-Clarion Valley Falcons (0-4)
10/2 D-9 1:30 PM Otto-Eldred Terrors (0-4)   @.   Port Allegany Gators (1-3)
9/30 D-10 7:00 PM Greenville Trojans (1-3)   @.   Conneaut Lake Indians (0-4)
9/30 D-10 7:30 PM Erie McDowell Trojans (3-1)   @.   Pine-Richland Rams (1-3)
10/1 D-10 7:00 PM Cambridge Springs Blue Devils (2-2)   @.   Eisenhower Knights (0-4)
10/1 D-10 7:00 PM Warren Area Dragons (4-0)   @.   Harbor Creek Huskies (0-4)
10/1 D-10 7:00 PM Meadville Bulldogs (1-3)   @.   Grove City Eagles (4-0)
10/1 D-10 7:00 PM Titusville Rockets (0-4)   @.   Reynolds Raiders (0-4)
10/1 D-10 7:00 PM Lakeview Sailors (3-1)   @.   West Middlesex Big Red (2-2)
10/1 D-10 7:00 PM Seneca Bobcats (1-3)   @.   Fairview Tigers (3-1)
10/1 D-10 7:00 PM Saegertown Panthers (4-0)   @.   Union City Area Bears (2-1)
10/1 D-10 7:00 PM Erie Cathedral Prep Ramblers (2-2)   @.   Bradford Area Owls (4-0)
10/1 D-10 7:00 PM Northwestern Wildcats (2-2)   @.   General McLane Lancers (3-1)
10/1 D-10 7:00 PM Corry Area Beavers (2-2)   @.   Slippery Rock Rockets (0-4)
10/1 D-10 7:00 PM Youngsville Eagles (0-4)   @.   Mercyhurst Prep Lakers (4-0)
10/1 D-10 7:00 PM Franklin Knights (2-2)   @.   Oil City Oilers (4-0)
10/1 D-10 7:00 PM North East Grapepickers (3-1)   @.   Girard Yellowjackets (2-2)
10/1 D-10 7:00 PM Cochranton Cardinals (0-4)   @.   Maplewood Tigers (4-0)
10/1 D-10 7:00 PM Wilmington Area Greyhounds (4-0)   @.   Hickory Hornets (2-2)
10/1 D-10 7:00 PM Mercer Area Mustangs (1-3)   @.   Linesville Lions (3-1)
10/2 D-10 1:00 PM Fort LeBoeuf Bison (1-3)   @.   Erie Central Tech Falcons (0-4)
10/2 D-10 7:00 PM Farrell Steelers (4-0)   @.   Conneaut Valley Indians (2-2)
10/2 D-10 7:00 PM Erie East Warriors (1-2)   @.   Erie Strong Vincent Colonels (2-2)
10/2 D-10 7:00 PM Kennedy Catholic Golden Eagles (0-4)   @.   Sharpsville Blue Devils (4-0)
10/1 Non-PA 7:00 PM Southington Chalker (OH)   @.   Iroquois Braves (2-2)
10/1 Non-PA 7:00 PM Baltimore Freedom Academy (MD)   @.   Ligonier Valley Rams (3-1)
10/1 Non-PA 7:00 PM Warren John F Kennedy (OH)   @.   Sharon Tigers (3-1)
10/2 Non-PA 2:00 PM Hun School (NJ)   @.   Kiski School Cougars (0-3)

Follow WesternPAFootball.net on Twitter @WPAFootball

Leave a Reply



EasternPAFootball.com - Your source for High School Football in Eastern PAWesternPAFootball.net - Your source for High School Football in Western PA

Web
WesternPAFootball
logo logo







WesternPAFootball - Your source for High School Football in Western PA

Main | Advertising | Contact us
Powered by Lehigh Valley Sites

DHTML Menu By Milonic JavaScript

Copyright 2007-2016 WesternPAFootball.net. No portion of this website may be reproduced or duplicated without the express written consent of WesternPAFootball.net.