EasternPAFootball - Your source for 
High School Football in Eastern PA









EasternPAFootball.com - Your source for High School Football in Eastern PAEasternPAFootball.com - Your source for High School Football in Eastern PA
EasternPAFootball.com - Your source for High School Football in Eastern PAEasternPAFootball.com - Your source for High School Football in Eastern PA

2010 Scrimmage Master List – Week 1

Written by: on Sunday, August 15th, 2010

NOTE: If you see an error please contact us: dave@westernpafootball.net

District 5

08-21 District 5 Everett Warriors   @. Meyersdale Area Red Raiders 10:00 am
08-21 District 5 Conemaugh Township Indians   @. United Lions 10:00 am
08-21 District 5 Chestnut Ridge Lions   @. Ligonier Valley Mounties 10:00 am
08-21 District 5 Berlin-Brothersvalley Mountaineers   @. Laurel Valley Rams 10:00 am
08-21 District 5 Berlin-Brothersvalley Mountaineers   @. Langley Mustangs 10:00 am
08-21 District 5 North Star Cougars   @. North Cambria Colts 10:00 am

District 6

08-21 District 6 Penn Cambria Panthers   @. Richland Township Rams 10:00 am
08-21 District 6 Bishop Carroll Huskies   @. Greater Johnstown Trojans 10:00 am
08-21 District 6 Conemaugh Valley Blue Jays   @. Saltsburg Trojans 10:00 am
08-21 District 6 North Cambria Colts   @. Lewistown Area Panthers 10:00 am
08-21 District 6 Williamsburg Blue Pirates   @. Ferndale Yellowjackets 10:00 am
08-21 District 6 Claysburg-Kimmel Bulldogs   @. Shade Panthers 10:00 am
08-21 District 6 Moshannon Valley Black Knights   @. Purchase Line Red Dragons 10:00 am
08-21 District 6 West Branch Warriors   @. Juniata Valley Hornets 10:00 am
08-21 District 6 Central Cambria Red Devils   @. Bedford Bisons 10:00 am
08-21 District 6 Central Martinsburg Scarlet Dragons   @. Bellwood-Antis Blue Devils 10:00 am
08-21 District 6 Portage Area Mustangs   @. Tussey Mountain Titians 10:00 am
08-21 District 6 Cambria Heights Highlanders   @. Bishop McCort Crushers 10:00 am
08-21 District 6 Marion Center Stingers   @. Clarion Area Bobcats 10:00 am
08-21 District 6 Phillipsburg-Osceola Mounties   @. Southern Huntingdon Rockets 10:00 am
08-21 District 6 Blacklick Valley Vikings   @. Penns Manor Comets 10:00 am
08-21 District 6 Huntingdon Area Bearcats   @. Shippensburg Area Greyhounds 10:00 am
08-21 District 6 Penns Valley Rams   @. Richland Township Rams 10:00 am
08-21 District 6 Bishop Guilfoyle Marauders   @. Westmont Hilltop Hilltoppers 10:00 am
08-21 District 6 Forest Hills Rangers   @. Somerset Area Golden Eagles 10:00 am
08-21 District 6 Indian Valley Warriors   @. Tyrone Golden Eagles 10:15 am
08-21 District 6 Bald Eagle Area Eagles   @. Windber Ramblers 11:00 am
08-21 District 6 Hollidaysburg Golden Tigers   @. DuBois Area Beavers 11:00 am
08-21 District 6 Bellefonte Red Raiders   @. Selinsgrove Seals 5:00 pm

District 7

08-21 District 7 (WPIAL) Kiski Area Cavaliers   @. Connellsville Falcons 10:00 am
08-21 District 7 (WPIAL) Jefferson-Morgan Rockets   @. Bentworth Bearcats 10:00 am
08-21 District 7 (WPIAL) Brentwood Spartans   @. Southmoreland Scotties 10:00 am
08-21 District 7 (WPIAL) Shenango Wildcats   @. Wilmington Area Greyhounds 10:00 am
08-21 District 7 (WPIAL) Mohawk Area Warriors   @. Ford City Sabers 10:00 am
08-21 District 7 (WPIAL) Freeport Yellowjackets   @. Kittanning Wildcats 10:00 am
08-21 District 7 (WPIAL) Wilkinsburg Tigers   @. Taylor Allderdice Dragons 10:00 am
08-21 District 7 (WPIAL) Penn-Trafford Warriors   @. Plum Mustangs 10:00 am
08-21 District 7 (WPIAL) Indiana Little Indians   @. Mount Pleasant Area Vikings 10:00 am
08-21 District 7 (WPIAL) Bishop Canevin Crusaders   @. Cornell Raiders 10:00 am
08-21 District 7 (WPIAL) Shaler Area Titans   @. Gateway Gators 10:00 am
08-21 District 7 (WPIAL) Leechburg Blue Devils   @. West Shamokin Wolves 10:00 am
08-21 District 7 (WPIAL) Fort Cherry Rangers   @. Northgate Flames 10:00 am
08-21 District 7 (WPIAL) Waynesburg Central Raiders   @. Albert Gallatin Colonials 10:00 am
08-21 District 7 (WPIAL) Norwin Knights   @. North Hills Indians 10:00 am
08-21 District 7 (WPIAL) Bethel Park Blackhawks   @. Pine-Richland Rams 10:00 am
08-21 District 7 (WPIAL) Rochester Rams   @. Beaver Area Bobcats 10:00 am
08-21 District 7 (WPIAL) Laurel Highlands Mustangs   @. West Mifflin Titians 10:00 am
08-21 District 7 (WPIAL) Ellwood City Wolverines   @. Grove City Eagles 10:00 am
08-21 District 7 (WPIAL) Upper Saint Clair Panthers   @. Franklin Regional Panthers 10:00 am
08-21 District 7 (WPIAL) Mount Lebanon Blue Devils   @. West Allegheny Indians 10:00 am
08-21 District 7 (WPIAL) Hempfield (Youngwood) Spartans   @. Penn Hills Indians 10:00 am
08-21 District 7 (WPIAL) Beaver Falls Tigers   @. Mars Area Planets 10:00 am
08-21 District 7 (WPIAL) Riverside (Ellwood City) Panthers   @. Western Beaver Golden Beavers 10:00 am
08-21 District 7 (WPIAL) Laurel Spartans   @. Moniteau Warriors 10:00 am
08-21 District 7 (WPIAL) Elizabeth-Forward Warriors   @. Uniontown Red Raiders 10:00 am
08-21 District 7 (WPIAL) Steel Valley Ironmen   @. Yough Cougars 10:00 am
08-21 District 7 (WPIAL) Moon Area Tigers   @. Thomas Jefferson Jaguars 10:00 am
08-21 District 7 (WPIAL) Hampton Talbots   @. Fox Chapel Foxes 10:00 am
08-21 District 7 (WPIAL) Our Lady of the Sacred Heart Chargers   @. Frazier Commodores 10:00 am
08-21 District 7 (WPIAL) Baldwin Highlanders   @. Ringgold Rams 10:00 am
08-21 District 7 (WPIAL) Quaker Valley Quakers   @. South Side Area Rams 10:00 am
08-21 District 7 (WPIAL) Knoch Knights   @. Burrell Buccaneers 10:00 am
08-21 District 7 (WPIAL) Charleroi Cougars   @. Bethlehem-Center Bulldogs 10:00 am
08-21 District 7 (WPIAL) Springdale Dynamos   @. Chartiers-Houston Buccaneers 10:00 am
08-21 District 7 (WPIAL) Montour Spartans   @. Peters Township Indians 10:00 am
08-21 District 7 (WPIAL) Greensburg-Salem Golden Lions   @. Greater Latrobe Wildcats 10:00 am
08-21 District 7 (WPIAL) Pittsburgh Central Catholic Vikings   @. McKeesport Area Tigers 10:00 am
08-21 District 7 (WPIAL) Keystone Oaks Eagles   @. Trinity (7) Hillers 10:00 am
08-21 District 7 (WPIAL) Carmichaels Mighty Mikes   @. Brownsville Falcons 10:00 am
08-21 District 7 (WPIAL) Monessen Greyhounds   @. McGuffey Highlanders 10:00 am
08-21 District 7 (WPIAL) Geibel Catholic Gators   @. Rockwood Area Rockets 10:00 am
08-21 District 7 (WPIAL) Hopewell Vikings   @. Highlands Golden Rams 11:00 am
08-21 District 7 (WPIAL) Hollidaysburg Golden Tigers   @. DuBois Area Beavers 11:00 am
08-21 District 7 (WPIAL) Erie McDowell Trojans   @. State College Area Little Lions 4:00 pm
08-21 District 7 (WPIAL) South Park Eagles   @. Seton-LaSalle Rebels 7:00 pm

District 8

08-21 District 8 Perry Traditional Academy Commodores   @. North Allegheny Tigers 9:30 am
08-21 District 8 Schenley Spartans   @. Carlynton Cougars 10:00 am
08-21 District 8 Oliver Bears   @. Clairton Bears 10:00 am
08-21 District 8 Brashear Bulls   @. South Allegheny Gladiators 10:00 am

District 9

8-21 District 9 Karns City Gremlins   @. Greenville Trojans 10:00 am
08-21 District 9 Smethport Area Hubbers   @. Elk County Catholic Crusaders 10:00 am
08-21 District 9 Brookville Raiders   @. Slippery Rock Rockets 10:00 am
08-21 District 9 Sheffield Area Wolverines   @. Kane Area Wolves 10:00 am
08-21 District 9 Brockway Rovers   @. Cameron County Raiders 10:00 am
08-21 District 9 Redbank Valley Bulldogs   @. Homer-Center Wildcats 10:00 am
08-21 District 9 Port Allegany Gators   @. Johnsonburg Rams 10:00 am
08-21 District 9 Curwensville Area Golden Tide   @. Coudersport Falcons 10:30 am
08-21 District 9 Ridgway Elkers   @. Otto-Eldred Terrors 10:30 am
08-21 District 9 Bradford Area Owls   @. Oil City Oilers 11:00 am

District 10

08-21 District 10 Erie Cathedral Prep Ramblers   @. Harbor Creek Huskies 9:00 am
08-21 District 10 Iroquois Braves   @. Linesville Lions 9:30 am
08-21 District 10 Fort LeBoeuf Bison   @. Union City Area Bears 9:30 am
08-21 District 10 Kennedy Catholic Golden Eagles   @. Neshannock Lancers 10:00 am
08-21 District 10 Northwestern Wildcats   @. Conneaut Valley Indians 10:00 am
08-21 District 10 Eisenhower Knights   @. Erie Central Tech Falcons 10:00 am
08-21 District 10 General McLane Lancers   @. Corry Area Beavers 10:00 am
08-21 District 10 Conneaut Lake Indians   @. Union Golden Knights 10:00 am
08-21 District 10 Franklin Knights   @. Sharon Tigers 10:00 am
08-21 District 10 Mercer Area Mustangs   @. Saegertown Panthers 10:00 am
08-21 District 10 Cochranton Cardinals   @. Keystone Panthers 10:00 am
08-21 District 10 Fairview Tigers   @. Erie Strong Vincent Colonels 10:00 am
08-21 District 10 Maplewood Tigers   @. Lakeview Sailors 10:00 am
08-21 District 10 Sharpsville Blue Devils   @. Reynolds Raiders 10:00 am
08-21 District 10 West Middlesex Big Red   @. Youngsville Eagles 11:00 am
08-21 District 10 Warren Area Dragons   @. Hickory Hornets 12:00 pm
08-21 District 10 Meadville Bulldogs   @. Saint Marys Flying Dutch 2:00 pm
08-21 District 10 Erie McDowell Trojans   @. State College Area Little Lions 4:00 pm
08-21 District 10 Titusville Rockets   @. North East Grapepickers 6:00 pm
08-21 District 10 Seneca Bobcats   @. Cambridge Springs Blue Devils 7:00 pm
08-21 District 10 Mercyhurst Prep Lakers   @. Girard Yellowjackets 7:00 pm

Follow WesternPAFootball.net on Twitter @WPAFootball

Leave a Reply



EasternPAFootball.com - Your source for High School Football in Eastern PAWesternPAFootball.net - Your source for High School Football in Western PA

Web
WesternPAFootball
logo logo







WesternPAFootball - Your source for High School Football in Western PA

Main | Advertising | Contact us
Powered by Lehigh Valley Sites

DHTML Menu By Milonic JavaScript

Copyright 2007-2016 WesternPAFootball.net. No portion of this website may be reproduced or duplicated without the express written consent of WesternPAFootball.net.